Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Egyszerű általános német...

Egyszerű általános német receptek kellenének nekem, valaki segítsen? Többi lent.

Figyelt kérdés

Megyek ki 1 hónap mulva németországba háziasszonykodni, és érdekelne hogy aki jártas ebben, vagy esetleg ő is jár ki ápolni vagy ilyesmi, az tudna adni valami instrukciót, még ha nem is recept, de hogy mit szoktak enni, vagy esetleg recept, hogy hogy kell megcsinálni, mert én csak annyit tudok hogy nagyon íztelen ételeket szeretik.. Főzni amúgy tudok!!!:)

Előre is köszönöm!


2012. dec. 13. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
A curry-t szeretik nagyon a németek, meg a kolbászt. Voltam kint cserediákként, és ezeket a gyors illetve fagyasztott ételeket eszik. Főzni nem nagyon szoktak. De viszont a salátáik finomak
2012. dec. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem mindegy, h németország melyik részére mész.


alapvetően szeretik a magyaros kajákat, tehát no para. krumplipürét pl. porból csinálják, tehát egyszerűbb dolgod lesz. a félkész ételek inkább elterjedtek, mint nálunk, mert jóval olcsóbbak, gyakran nem éri meg neked csinálni. az aldiban vagy lidl-ben kapható fagyasztott rétes, ami nálunk 5-600 forint, ott kb. -,99 €.


arra ügyelj, hogy kevésbé esznek zsírosan, mint mi magyarok.


különben meg itt böngészhetsz

www.chefkoch.de

2012. dec. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha dél-németo.-ba mész, akkor a käsespätzle elengedhetetlen :)


Elkészítés: rendes nokedliket szaggatsz+főzöl ki, mint amiket otthon is szokás.

Közben neked tetsző mennyiségű vajon (én bőven szeretem) barnára pirítasz egy fej hagymát.

Mikor a nokedli kész, egy zárható tálba fekteted: 1 sor nokedli, 1 sor reszelt sajt, 1 sor nokedli és még 1 sor reszelt sajt (500g-os sajt). Lezárod 2-3 percre, hogy a sajt megolvadjon. Mikor kinyitod, összeforgatod jól a nokedlit a sajttal. A tetejére csurgatod a forró vajas hagymát. Sóval, borssal fűszerezve tálalod. Isteni :)


Egyébként népszerűek az olasz kaják is, pl. pizza, lasagne, ezek nagyon csúsznak.

Körítésnek krumplisaláta, tésztasaláta is nagyon kedvelt.


A gulyást is szereti mindenki, és a palacsintát is úgy készítik mint, mi, a gofrit is szokták szeretni. A húsos palacsintát ki lehet velük próbáltatni, eddig nálunk nagy sikere volt.


Levesekből a húsleves lecsúszik, amúgy nem nagy levesevők.

Ez az egyik kedvenc levesük, legalábbis itt délen: [link]


További helyi kaják:

Savanyúkáposztás tészta:

[link]

Az ún. "maultaschen", ezt készen megkapod a boltban - hússal vagy zöldségekkel töltött tésztakocka, melyet serpenyőben megpirítva vagy levesbe főzve fogyasztanak

Leberkäse ún. "húskenyér" sütve

[link]


" én csak annyit tudok hogy nagyon íztelen ételeket szeretik." dehogyis :))))

2012. dec. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a segítséget!!!!! Aranyosak vagytok:)
2012. dec. 14. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy az iztelen ételeket szeretik, csak nem feltétlen paprikás meg csipös a megszokott.


De a legtöbb német családban eleve elég nyitottak az újitásokra, szóval ha nem boritod az ételbe az eröspapirkát, akkor valószinüleg nem lesz nagyobb gond.


Ezenkivül a legtöbb esetben elöre megbeszélik veled, hogy mit szeretnének enni, esetleg receptet is adnak hozzá,vagy elmondják, hogy hogy szokták. De ha egyszer-egysze saját magad találod ki, hogy mit fözöl, akkor sem csinálnak belöle felhajtást, legfeljebb megmondják, ha valami nekik nem izlett.

2012. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!