Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A tejbegrízt ismerik a lengyel...

A tejbegrízt ismerik a lengyelek? Hogy mondják angolul?

Figyelt kérdés
2012. okt. 18. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia angolul semolina.

Azt h a lengyelek ismerik-e nem tudom bar szerintem biztos.

2012. okt. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Menj el hozzájuk, kérdezz meg egyet.

De Európában mindenki ismeri.

2012. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tejbegrízzel nem találkoztam náluk, viszont a lengyel reggeli nem létezik tejleves nélkül. Hol ilyen, hol olyan tésztát vagy árpagyöngyöt tesznek bele, mindennap mást. Azt csinálj a lengyel vendégeidnek, hogy otthon érezzék magukat!
2012. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia szerintem a semolina az főzetlen búzadara. A tejbegríz meg Grits. De sokszor nem tejjel hanem vízzel csinálják. Ezt én inkább amúgy amerikában hallottam. Meg van az Oatmeal ami a zabkása ezt is amerikában hallottam az angoloknál meg inkább a Poridge-ot használják (és eszik). Azt hiszem annyi a különbség hogy az is zabos de nem csak zab van benne hanem más gabonák is. Azt nem tudom hogy a lengyelek bármelyiket ismerik-e.
2012. okt. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
A lengyelek ismerik (miért ne ismernék), náluk kasza manna néven fut. Lehet kapni deszert változatban is mint a joghurtot, ízesitve. Van itt továbbá zabpehely - platki owsiane, meg mindenféle gabonapehely, melyeket a levesekbe tesznek meg köretként esznek.
2012. okt. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia az elso valaszolo vagyok megint. a semolinat azert irtam mert 7 evig eltem irorszagban es a kantinban foztek tejbegrizt barackkonzervet tettek a tetejere. Ok semolinanak hivtak de aztan lehet h angliaban mas a neve.
2012. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semolina pudding vagy semolina porridge. Esetleg ha amerikai akkor hivhatod cream of wheat-nek is.
2012. nov. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze.


Az egész középkori Európa tejbe- vagy vízbekásán élt, kivéve talán a brit szigeteket, mert ott rendszerint megrohadt az összes gabona, kivéve talán a zabot.

2015. febr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!