Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Román nemzeti ételt mondjon...

Román nemzeti ételt mondjon valaki?

Figyelt kérdés
Én sokszor jártam Erdélyben és régi román vidéken is és meglepve tapasztaltam, hogy egyetlen román étel sem létezik, mert mindent a magyaroktól vettek át. A csorbaleves és a puliszka székely étel. A románok is esznek töltött káposztát vagy kocsonyát és az ugye echte magyar étel. A világ sehol máshol sem ismerik.
2012. febr. 15. 14:56
 1/9 anonim válasza:
48%
Miert a szekelyek milyen orszagban vannak?
2012. febr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Első: a székelyek mióta románok?
2012. febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Phoney ***** válasza:
100%
Neked fogalmad sincsen, hány országban esznek töltött káposztát. A kocsonya sem csak nálunk és a románoknál hagyományos, hanem pl a görögöknél és a lengyeleknél is. A puliszka meg egyenesen annyira alap kaja, hogy fel sem kell találni. Nagyon jól hangzik, hogy a világ minden második kajáját mi találtuk fel (meg az is tökjól hangzik, hogy a hülye románok úgysem találhattak fel semmit, mert azok ősemberek), de nem.
2012. febr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el Kövi Pál:Erdélyi lakoma c. könyvét.

Abban van pl. Román almaleves. Húslevesben főzik meg az almát.és tejfölösen behabarják.

De megtudhatod belőle,hogy Erdélyben a románok,szászok,örmények stb. konyhája hatással volt egymásra. A brassói aligha székely étel,mert Brassóban régen nem éltek székelyek.

A székelyek legalább annyit vettek át a többi nemzetiségtől,mint azok tőlük.

2012. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

mici, mititei (mics, mititej) csórékolbász

töltött káposzta

csorba

pacalleves


A román konyhára hatással volt a balkán, magyar, német, szerb, olasz, görög és török konyha is. Így kapott helyet a palacsinta, zakuszka, muszaka. A puliszkát, málét legtöbb helyen bármi mellé fogyasztják, sokszor kenyér helyett is. Hagyományos ünnepi ételeik hasonlóak a magyar-székly ételekhez, kalácsok, sültek, húsgombócleves, csorba (bors-al savanyítva) tej és tejtermékekből készült ételek, sütemények, sok zöldséggel...ugyanakkor nagyon sok fokhagymát használnak, fogyasztanak.


Nehéz itt összefoglalni, de ha valami érdekel írj még, igyekszem válaszolni. :)

2012. febr. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

A töltött káposzta török étel, ök terjesztették el az általuk megszállt területeken.


De a csorbaleves sem erdélyi abban az értelemben, ahogyte használod, a bolgárok is ugyanigy fözik, tölük vették át az erdélyiek.

A puliszka végképp nem magyar, a magyarok az olaszoktól vették át, ott ugyanis sokkal régebben készitették, és török közvetitéssel került Mo-ra.


Eleve olyan étel nincs, ami MAGYAR, mert az eredeti magyar ételeket már senki sem késziti, amiket meg ma annak tartanak, azok jórésze vagy másoktól lett átvéve és módositva, vagy az alapanyagokat hozták ide máshonnan. (Csak a pörköltet emlitem, a paprika egyáltalán nem magyar alapanyag, és hasonló kajákat mindenhol készitenek, ahol a paprikát használják - pl. spanyol területek, stb)

2012. febr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ceruzaelemérnek


"csorba (bors-al savanyítva)"


Szerinted a borsnak mióta van savanyú íze, azzal így nem is lehet semmit savanyítani.

2012. febr. 16. 09:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
"bors" azt nem a fűszerborsra értettem, hanem ők így nevezik a korpaciberét, azzal savanyítják a levest.
2012. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

És köszönet helyett legalább kicsit nyugisabb hangnemben is visszakérdezhetsz, nem ilyen stílusban "szerinted mióta..."

Tisztelet a titka sokmindennek, s ezt most nem a konyhára értettem, de akár ott is van helye.

2012. febr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!