Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogyan kell megcsinalni a...

Hogyan kell megcsinalni a tzatziki salatát ugy, hogy olyan legyen mint az eredeti?

Figyelt kérdés
milyen hozzavalokat tegyek hozza hogy olyan legyen az ize mint a gorognek?
2009. márc. 2. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Natur joghurtba rakj frissen szétpempőzött fokhagymát, borst, sót, majd öntsd rá a reszelt vagy apróraszelt ubira. De lehet kapni port is, ha nem akarsz vele vacakolni, keverd ki azt
2009. márc. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

:) Én Görögországban olyan tzatzikit ettem, amelyben fél centiszer fél centis kockákra volt vágva az uborka. Ezt a kockázott uborkát kell megsózni, majd ha állt valamennyit, leönteni a levének a nagy részét. Össze kell keverni natúr joghurttal, apróra tört fokhagymával, kevés fehér borsot, néhány csepp friss citromlevet, friss, apróra metélt kaprot teszek az öntetbe és jól lehűtöm, de kerülhet bele néhány csepp olivaolaj is. Aztán benyomom a hűtőbe, de jól lefedem, nehogy büdös legyen a hűtöm a fokhagymától :). A görögök, ha tartalmasabbá szeretnék ezt a salátát tenni, az uborkához hasonló méretűre vágott fetasajtot is kockáznak bele.


Saját tipp:

a) nyáron, apró fürtös uborkából készítve sokkal finomabb

b) a joghurtot tejföllel is helyettesítheted, szerintem így jobb az íze, de sokkal zsírdúsabb és egészségtelenebb.

2009. márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszoló vagyok, kifelejtettem, hogy kefírrel is csinálhatod
2009. márc. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
tejfölt nem használnak görögök, szal akkor nem ugyanolyan íze lenne
2009. márc. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ahhoz, hogy ugyanolyan ízű tzatzikit kapj, görög joghurtot kell beszerezned, ugyanis a mi joghurtunk nem olyan zsírdús, az állagát tekintve a miénk folyósabb és a görög joghurt édesebb. Én ezért szoktam úgy csinálni, hogy fele joghurt-fele tejföl, így sem az igazi, de jobban hasonlít rá, mintha csak joghurttal csinálnám.

Az uborkát a nagylyukú sajtreszelőn lereszelem, picit megsózom, magára hagyom. Egy másik edénybe zúzok fokhagymát, borsozom, elkeverem a joghurt-tejföllel és kinyomkodva belerakom az uborkát. Jó, hogy ha tud állni a hűtőben 1-2 órát, hogy összeérjenek az ízek.

2009. márc. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi túróval szoktuk csinálni, úgyis jó
2009. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
joghurt, reszelt uborka, zúzott fokhagyma/fokhagymapor, pici só. mehet a gyors mellé =P hmmm
2010. jan. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!