Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Kimchi készítés? Elrontottam?

Kimchi készítés? Elrontottam?

Figyelt kérdés
Kimchit csinálok, 2 napja állt a pulton. Szerintem kicsit melegebb volt mint aminek lennie kellett volna és gyorsabban fermentalodott. Nem sulyoztam le a tetejét a tartonak amiben van és ma reggelre láttam hogy megemelkedett (ilyen légmentesen záró doboz), tehát erintekezett levegővel így. Most elrontottam az egészet? Most hűtőbe tettem megkostoltam, nagyon finom de gondolom így nem fog elallni?
szept. 6. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak sima zárható fedelet teszek rá. Nekem is felpúposodik a második nap kb. Felnyitom kiengedem a levegőt,utána visszazárom. Semmi baja. Pár nap után hűtőbe teszem. Hónapokig bőven elállt. Még sose romlott meg, pedig én hatalmas adagot készítek belőle. 🙂
szept. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem csak felpúposodott hanem kinyomta a tetejét (olyan dobozban volt, amibe a kovaszos uborkat szoktak rakni pl piacon eladaskor)

És ugye arra rá lehet így pattintani a tetőt, így volt lezarva, de reggelre a tető már nem volt rá zárva. Ezert gondoltam hogy esetleg baja lehet, mert utána olvastam és azt írták a fermentalas közben nem erintkezhet levegővel, mert akkor más baktériumok is belekerulnek.

De ha te közben ki szoktad nyitni, akkor felteszem ez se lehet akkora probléma? Bár nem tudom mennyi ideig volt az enyém így felnyitva mert ugye reggel vettem észre.

szept. 6. 12:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a baj ha maga a zoldseg erintkezik levegovel. Mert akkor megpeneszedik. Most meg jo vagy
szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett még semmi baja.nyugi.

Esetleg tedd át nagyobb edénybe.

szept. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
szept. 6. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!