Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Igazi Mozzarella..lehet e...

Igazi Mozzarella..lehet e Budapesten kapni? Es milyen az ize aki evett mar eredetit Olaszo.-ban?

Figyelt kérdés

Sziastok.

Nagyon szeretem az olasz konyhat (mar amennyire azt ismerni lehet igy Budapestrol, es receptekbol amiket talalok az interneten).


Termeszetesen voltam is parszor, de gyerekkent szuleimmel olyan 10 eve...azota nem.


A multkor lattam egy szuper musort ahol Mozzarellat keszitettek el es nagyon jol nezett ki...na meg teljesen mashogy mint az amit itt vesz az ember a boltban.


Aki ismer olyan igazi Mozzarellat? Milyen az ize? Miben mas?

Illetve ha lehet olyat itt kapni Budapesten...szivesen fogadom el a tippeket


köszönöm


jan. 20. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle mozzarellát kóstoltam. (Ha jól tudom annyi van.)


A simánál inkább állagában éreztem a különbséget, az itteni sokkal gumisabb volt, mint a kinti.


A másik a bivalymozzarella , annak teljesen más az íze, jóval erősebb. Én bevallom, azt hittem, hogy romlott.

jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ah tenyleg jogos. bivaly... azt is ettem de csak boltban. ott kb alig volt különbseg.
jan. 20. 20:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok


A mammutban van egy olasz bolt, de ott csak bivalymozzarella (mozzarella di bufala) van.


[link] Ezt találtam még, ahova bufala van írva az a bivaly, ahova nincs, az pedig a sima. itt az oldalon csak Brimi mozzarella. A zacskósokra gondolok. Van reszelt mozzarella is, de az nem olyan mint a folyadékban úszó szerintem. Gondolom te arra gondolsz. én nem ettem még ezt a márkát, de mivel olasz így gondolom olyan mint az olasz, nem pedig mint amit itt csinálnak.

jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Most nézem, hogy ez csak kereskedőknek szállít ki sajnos.
jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oh ok. Mammut? szuper. Naponta jarok elötte el a 4es6ossal akkor megnezem köszi
jan. 20. 20:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha jól emlékszem az elsőn van. Sok olasz terméket lehet kapni, az oldalukon mozzarellából csak a bivaly van feltüntetve, de hátha van sima is.
jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Ami nem bivalytejből készül, az nem mozzarella.
jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó: ez nem igaz. Különböző mozzarella sajtok vannak, készülhet tehéntejből, sőt kecske és juhtejből is. (Bár ezek kevésbé ismertek.) Olasz oldalakon néztem utána, sőt ettem is Olaszországban. Akkor mondjam meg az ottaniaknak, hogy amit esznek az nem is mozzarella? (1. vagyok.)
jan. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért van olasz bolt pár Budapesten.
jan. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!