Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi számít román nemzeti ételnek?

Mi számít román nemzeti ételnek?

Figyelt kérdés
Román és nem erdélyi! Én úgy tudom, hogy a puliszka (kukoricadra) és az újhagyma. Javítsatok ki, ha tévedek.
2010. aug. 28. 06:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
medvetalp
2010. aug. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
a puliszka erdélyi,passz
2010. aug. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt van :) De én ezekből párat nem ismerek:)) Jaj a puliszka nagyon finom:)Túrósan(L)

13/L-romániai

2010. aug. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
BUKOVINAI SALÁTA- vagyis csak ezt nem ismerem:) a többit igen- és nagyon finomak:) 13/L-romániai
2010. aug. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
A puliszka, szerintem más civilizált kaját nem ismertek!Egy erdélyi
2010. aug. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is erdélyi vagyok és szerintem a puliszka az elég rossz. A románok szerint a töltöttkáposzta az ő 'találmányuk'. Csak szeretnék. Még itt, Erdélyben vannak jó ételek, pl a miccs.
2010. aug. 29. 00:30
 7/12 anonim válasza:
100%

Salata de vinete, zacusca, meg vannak valami ortodox húsvéti kajáik, tudok valami pasca nevű csokitortáról meg valami nem-sós sajttal töltött péksüteményről.


Van a mititei, az olyan, mint a cevapcici a délszlávoknál, csak talán itt van benne valami helyi fűszerezés, valamint nemzetközileg elismert, hogy Romániában terem a legfinomabb paradicsom a bolygón.

2010. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A pászka az zsidó étel.
2010. szept. 1. 21:31
 9/12 anonim válasza:
A keresztényeknél a kelt tésztából sült kalácsot hívják pászkának, nem azt az ostyát, de a román ortodoxok még egy fokkal emelték és valami csokitorta náluk a pászka.
2010. szept. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A puliszka tényleg román nemzeti köritésnek számit, én Romániában élek !

Ezenkivül van sok más is :

- húsos étel: disznóhúsos árpagyöngy, nyúlpudding

- zöldséges étel: Réteges lecsó, húsgombócos tök

- köritések: parasztkrumpli, hagymás krumpli, gombás rizs

- desszertek: vékonypalacsinta tehéntúróval vagy juhtórúval és kaporral, diós-lekváros kiflicskék


S még sok más van

2010. szept. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!