Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi az az étel amit nagyon...

Mi az az étel amit nagyon szívesen megkóstolnál, de nem volt még rá alkalmad?

Figyelt kérdés
Jöhet bármi, kíváncsi vagyok! :D

2020. aug. 8. 22:20
1 2 3 4
 21/35 Kerdesekkel teli ***** válasza:
87%
Homar, kaviar, egzotikusabb gyumolcsoket, meg lehet, hogy undin hangzik, de a rantott bekacomb izere mindig is kivancsi voltam..😅
2020. aug. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Én ínyencnek mondhatom magam, és elmondhatom hogy elég sok mindent megkóstoltam már. A fentiekből pl. : Rántott békacombot ettem már, független attól, hogy undorodok a békáktól, de nyilván ez a tányéron határozottan gusztusos. Leginkább a csirkehúsra hasonlít halvány hal ízzel. Homárt is ettem már, a húsa leginkább a busára emlékeztet, csak kicsit édeskésebb.

Amit szeretnék megkóstolni míg még élek: Fugu (erre kicsi esélyt látok), kígyó, krokodil.

Az osztriga az amit valószínű ki fogok hagyni, bár azt olvastam finnyás turistáknak meggrillezik. A nagyobb méretűeket egyébként sem eszik nyersen.

A legfinomabb kagyló amit ettem, az a fésűkagyló, bár itthon arany árban van, azért én azt javaslom, egyszer próbáljátok ki. 2-3 ezer forint nem a világ vége 3-4 szem kagylóhúsért :-D Csak hirtelen meg kell sütni egy- egy percig mindkét felét, és az íze édeskés, és olyan mint valamilyen pirított mag. A textúrája lágy, omlós, mint a halnak, de nincs tenger íze.

Lazackaviárt már ettem amit Ukrajnából kaptam, de megkóstolnám a híres orosz kaviárt amit a tokhalból nyernek. Kíváncsi lennék tényleg megéri-e a pénzét.

És te kérdező, mit kóstálnál meg, ha már felvetetted a témát? :-)

2020. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
80%
#11 amilyen iszonyatosan válogatós vagyok ezek extra dolgoknak számítanak 😃
2020. aug. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
91%

Itt azért elég sok olyan étel van felsorolva, ami elérhető, és nem aranyáron. Aki pacal levest enne, írjon nekem, szívesen elküldöm a receptjét, nem bonyolult, és tényleg finom.


A kaviárról... nos, én nem szeretem a kaviárt olyan formában, ahogy "illik enni". Vagyis nyersen, pirítóssal. Sokfélét kóstoltam, én nem sok különbséget érzek a között, amiből 2000 forintért vásárolsz két kanálnyit, vagy húszért. Persze, alighanem velem van a baj:).


De ... én erdélyi vagyok, itt sűrűn eszünk úgynevezett ikra salátát, vagyis ikra krémet. Pisztráng, ponty, harcsa ikrát használunk hozzá, leforrázzuk, és kikeverjük olajjal, mint a majonézt. Végülis az is tojás. Reszelt hagymával, sóval, borssal, citromlével ízesítjük, és pirítóssal esszük. Külföldi vendégeink is imádják. Ha errefele jártok, ne hagyjátok ki.

2020. aug. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
85%
suhsit még nem ettem,de szívesen megkóstolnám.
2020. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
86%
24# Nagyon jól hangzik amit írsz. Én rántani szoktam a halikrát, ezt sem sokan csinálják manapság. Férjem horgászik, és nekünk sűrűn jut az asztalra halikra. Én írtam, 22-es válaszolóként, hogy a tokhal kaviárt megkóstolnám, de én is kételkedem benne ,hogy annyival jobb, mint amivel drágább. Én imádom ahogy szétrobbannak az ikra szemek a számban, de nem biztos hogy különbséget tudnék tenni a 2000 Ft-os és a 200.000 Ft-os között.
2020. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

#22 Én frissen elkészített csigát és homárt ennék szívesen.

Sushit nem rég kóstoltam, de nem jött be sajnos. Szentül hittem hogy ízleni fog. :D

2020. aug. 9. 12:03
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mifelénk a férfiak horgásznak, inkább így kerül az ikra a konyhánkba. Boltban is lehet kapni, de mintha most már ritkábban, és egyre drágább.


Viszont így kikeverve kiadós, és nagyon finom. A forrázással nem fő át az egész, de nem is nyers.

2020. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Tobbszor voltam mar Olaszorszagban ... de valahogy meg soha nem ettem eredeti olasz pizzat :)
2020. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, frissen elkészített csigát nem ettem. Habár minden reggel fenyegetem ezzel a csigáimat, mert tönkreteszik a virágaimat. De kinyírni őket nem tudnám.


De ettem burgundi csigát, készen kaptam a tálcát, csak be kellett tenni a sütőbe. Nekem bejött.

2020. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!