Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen aszalógépet ajánlanátok...

Milyen aszalógépet ajánlanátok különféle gombák szárításához?

Figyelt kérdés
2017. szept. 9. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Én simán légkeveréses sütőben szoktam aszalni a gombát, meg mindent.
2017. szept. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a sütőnk gázzal működik, nincs légkeveréses funkció.
2017. szept. 10. 07:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy nem kéne ilyen többtízezer forintos gépre gondolni (nem nagyüzemű szárítást szeretnék). Elég ilyen 10000 ft körüli gép is. Csak a lényeg hogy lehessen is gombaszárításra használni használni (magyarul ne csak gyümölcsaszalásra való legyen) és szabályozni is lehessen a hőt rajta. Sokfajtát árulnak, csak nem tudom, kifejezetten melyik való erre a célra?
2017. szept. 10. 08:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a gázsütő nem alkalmas az aszalásra. Szerintem bármelyik aszaló gép jó lehet erre a célra, mivel a gombát könnyebben és gyorsabban lehet aszalni/szárítani mint a gyümölcsöket. Régebben a gyűjtött gombát egy keretre feszített szúnyoghálón szárítottuk kint a szabadban és utána a lakásban a fűtőtesten, vagy a cserépkályha tetején véglegesítettük a műveletet.
2017. szept. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A mi aszalónk 50 fokos hőmérsékleten 4 órás aszalást ajánl gomba esetében. "Jól tisztítsa meg, a kisebbeket egészben (tegye be), a nagyobbakat hosszában szeletelje." - ajánlja a használati útmutató. Ebből azt gondolom, hogy még a legolcsóbb, idő- és hőmérséklet-állítási lehetőség nélküli, egységesen 50 fokon aszaló gépek is jók lehetnek hozzá.
2017. szept. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!