Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Grillázsból szeretnék karácson...

Grillázsból szeretnék karácsonyi figurákat készíteni. Valami nagyon jó grillázsreceptet valaki? Hogy csináljam, hogy jól megmunkálható legyen?

Figyelt kérdés

Csináltam már grillázst, de mindig csak találomra.Általában nagyobbra tört dió került bele és a forró cukrot sima műanyag tálcára öntöttem, aztán széttörtem.Én úgy látom, hogy nagyon gyorsan keményedik és baromira odaragad mindenhez.Biztos nem csinálok jól valamit!Milyen arányban kéne a cukrot és a belevalókat (darált dió, szezámmag vagy mák) belekeverni, hogy ne legyen túl kemény és törékeny?Lehet a hozzávalók megfelelő adagolásával elérni, hogy tovább maradjon puha? Süteményszaggatóval szeretnék karácsonyi figurákat kiszúrni a masszából.És az sem lenne rossz, ha kiszáradás után nem a túl sok cukor dominálna benne, tehát nem lenne túl kemény, túl roppanós (ha lehet ilyet csinálni)...

És még egy kérdés:hogy a kiszúrkálás során keletkezett szélek, tehát a "hulladék", újra feltehető melegedni, hogy puhuljon és formázható legyen?


2015. dec. 4. 17:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom, hogy már bőven elmúlt karácsony, de esetleg jó lesz idénre.

Anyósomék grillázs tortákkal foglalkoztak/foglalkoznak:

ahány bögre cukor, annyi jó púpos bögre darált dió

a diót egészben előpirítják, majd úgy darálják

teflon edényt válassz, olvaszd fel a cukrot. szép világos színű legyen, majd jöhet bele a dió

ha díszíteni szeretnél (pl. rózsa) akkor egy kicsivel több dió kell bele (ez fog lassabban kötni. bőven tehetsz bele diót, a cukor úgyis megköti)

mi linóleumon nyújtjuk, vágjuk...stb. mikor száradni formára tesszük (pl. henger) akkor az be van vonva folpackkal és úgy megy rá a grillázs

nem próbáltam még újramelegíteni. mikor csak tanulgattam, nézegettem, hogy hogyan készül és vmi csúnya lett, az is nagyon kapós volt :)

az viszont igaz a grillázsra, hogy gyakorlat teszi a mestert, pörögnie kell a kéznek

remélem, hogy tudtam segíteni :)

ha van még kérdésed, írj bátran, hátha tudok válaszolni :)

2016. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!