Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehet "otthoni fagyit" csináln...

Lehet "otthoni fagyit" csinálni joghurtból?

Figyelt kérdés

Ilyesmit szeretnék (1. és 3. kép): [link]


De ott sajnos nincs leírva (vagy nem találtam meg), hogy ezeket hogyan is lehet pontosan elkészíteni. Van otthon nekünk ilyen "forma" és már többször fagyasztottam le banánturmixot, barack- vagy ananászlevet. Viszont azt nem tudom, hogy hogyan lehet ilyen "fehér fagyit" csinálni, amibe gümidarabokat is bele lehet tenni.

A segítséget előre is köszönöm!



2015. júl. 4. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha ráguglizol, rengeteg receptet találsz, én folyton belefutok ilyenekbe, pedig én nem eszem joghurtot... Én ketogén diétás fagyikat próbáltam, de most már a saját fejem után megyek, jobban járok... A tojáshab a barátom.


Tényleg keress rá, illetve hátha valaki belinkel egy neki beváltat, én soha életemben nem ettem joghurtos fagyit, keresni pedig miért keressek más helyett.

2015. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én épp azt csinálok ma meggyből és joghurtból.

Kb. 0.5 kb magozott meggyhez, 25 dkg cukrot kevés vízzel sziruppá főzök.

A meggyhez hozzáadom a joghurtot, a kihűlt szirupot és összeturmixolom. Míg még habos, kissé levegős a turmixolástól, gyorsan a fagyasztóba teszem. Lehet kiporciózva is, de ömlesztve is egy éthordóban. Fogyasztás előtt 5-20 perccel ki kell venni, mert eléggé összefagy, de nagyon finom hűsítő. Ugyanezt citrommal is szoktam, két egész citrom leve és a lereszelt héja.

2015. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell semmiféle recept. Veszel akármilyen poharas gyümölcsjoghurtot, kiszúrod késsel a tetejét, beledugsz a lyukba egy jégkrémpálcikát vagy fejre állított műanyag kanalat, és beteszed a fagyasztóba. Pár óra múlva, mikor már félig megkeményedett kiveszed, leszeded a tetejét, belenyomkodod a gyümölcsdarabokat, és visszateszed a fagyasztóba, amíg teljesen meg nem szilárdul. Ha kész, kiveszed és kinyomod a műanyag pohárból, aztán eheted is.
2015. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2, #3 köszi :)

#3 amit javasoltál, az már próbáltad?

2015. júl. 5. 22:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze. Régen lehetett is kapni olyan gyerekjoghurtot, amihez volt csomagolva kis műanyag pálcika, és ilyen módszerrel lehetett belőle jégkrémet csinálni. De bármilyen joghurttal működik.
2015. júl. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ki fogom próbálni, köszi :)
2015. júl. 6. 13:07
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


én is a napokban keresgéltem, és rengeteg receptet, ötletet találtam hozzá, leginkább amerikai oldalakon - nagy részüket ki is próbáltam, mind jó lett, ha variáltam rajtuk, akkor is, ezeket egyszerűen nem lehet elrontani... ha pl. a joghurtot kicserélem kefírrel, az is nagyon finom, még jobb is, mint az enyhén kesernyés utóízű joghurtos változat (fél citrom vagy lime levével, és reszelt citromhéjjal issteni!) próbáltam pl simán narancslekvárral kikeverve, pici alkohollal ízesítve (ettől kevésbé kristályosodik, jobb lesz az állaga).


ha nincs fagyigéped - nekem sincs, vagyis van, de nem fér be a mindig teletömött mélyhűtőbe a hatalmas edénye - szal, akkor itt is keresgélhetsz:


[link] +without+ice+cream+maker

2015. júl. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

vagy:


lehet felvert tejszínhabot is fagyasztani, akár simán, pár csepp vaniliával, vagy ízesítheted gyakorlatilag bármivel - most éppen mákkal készítettem el a felét, másik felébe meg kókuszreszeléket kevertem el úgy, hogy előtte áztattam egy picit a kókuszt narancslikőrbe - mert a volt otthon, de jó más is -, vagy nagyon finom még a pinhacolada ízű, amihez jó a friss ananász, de még finomabb - mert intenzívebb az íze, és a szirup miatt szintén nem kristályosodik a fagyi - darabolt konzerv ananásszal, aminek a levét keverem a joghurtba, és a darabokat ugyancsak belevegyítem, csak előbb kisebbre aprítom aprítógépben (de van aki úgy hagyja), hozzáadok vaniliát és kókuszreszeléket, meg némi fehér rumot vagy whiskey-t, hát, mit mondjak.... valami mesés!


amúgy én is kis jégkrémformákban készítem a fagyit, gyerekeim leginkább rétegezve szeretnek többféle ízt, ezért van,. hogy kétfélét készítek - joghurtosat és tejszínhabosat - egymáshoz passzoló ízekben, és rétegezve töltöm bele a formákba, ha illik hozzá, vékony, roppanós csokilapocskákat (reszeléket) is szórok a rétegek közé, amit úgy készítek, hogy ét- vagy tejcsokit megolvasztok, és sütőpapírra vékonyan felkenem szilikonecsettel, hűtőben pillanatok alatt megdermed, és már lehet is felkaparászni habkártyával -- hihetetlenül egyszerű, és finomabb mint a zacskós csokireszelék, mert ez tényleg olyan csokiból van, amit szeretünk...


megszámlálhatatlan sok variáció lehetséges, és én arra jöttem rá, hogy ezt gyakorlatilag tényleg bárhogyan variálhatom, képtelenség elrontani, mindenképpen finom lesz a végeredmény :)

2015. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

egyébként a kérdező által linkelt Jamie Oliver-féle recept is itt van:


[link]


lényegében mézzel ízesített joghurt a fehér krém, itt a méz két szempontból fontos - és ezért nem olyan finomak a "gyári" joghurthabbaól, vagy joghurtból simán, a saját dobozában lefagyasztott "fagyik", mert alapszabály, hogy a fagyasztás során jelentősen veszítenek az édességükből, és ízetlen vizes valaminek érezzük a végeredményt, tehát édesíteni kell, lehetőleg valamilyen sziruppal - akár mézzel, akár cukorsziruppal, akár kukorica- vagy juharsziruppal, mert ezek mind akadályozzák a kristályképződést, és az eredmény krémesebb lesz - erre amúgy, ahogyan már írtam, pici alkohol is alkalmas, vagy bármilyen zsiradék, tehát zsírosabb tejterméket használjunk eleve, vagy adjunk hozzá pl. olvasztott kókuszvajat (olajat), ezektől lesz a krém lágyabb a fagyás után is - elvileg a vaj is jó, de azzal én még nem próbáltam...

2015. júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

még egy utolsó, és aztán leállok, ígérem ;) nekem ez a mostani legesleg-kedvenc fagyirecim, én jégkrémformában fagyasztom ezt is, de elkészítettem ilyen mini fagyi-bonbonoknak is szilikonos minimuffin formában (amiből csak ki kell fordítgatni őket), ekkor tányérra tettem 3-4 db-ot, és vékonyan áthúztam őket cikk-cakkban olvasztott csokival, nagyon mutatós lett parti-desszertnek, kicsi alkohollal feldobva a krémet, még a fagyasztás előtt :)


[link]


variációként kerülhetnek bele az áfonya helyett - vagy mellé - kekszdarabkák, vagy mini-piskótadarabkák, amiket úgy készítek, hogy egy tepsi hátára vékonyan szétterítek némi piskótatésztát, pillanatok alatt megsül, majd olyan apró korongocskákat szúrogatok ki belőle - mint amilyenek pl. a yogobella áfonyásmuffin ízű joghurtjában vannak - egy kis átmérőjű kiszúrócsővel, de jó erre akár egy vastagabb szívószál is; hagyom őket megszáradni, és úgy dobom őket bele a fagyikrémbe, érdemes kipróbálni, nagyon finom desszert! üdv és jó kísérletezgetést, ebben az agyforraló hőségben jó, ha van készenlétben mindenféle fagyasztott finomság... ;)

2015. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!