Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell leszárítani a...

Hogyan kell leszárítani a mentát és citromfüvet?

Figyelt kérdés
2014. jún. 23. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mármint szárítva akarod majd eltenni ? Akkor leöblítés után csokorba kötöd, szellős helyre akasztod száradni (nem tűző napra ). ha megszáradt, szétmorzsolod a kezeddel és jól zárható sötét csavaros üvegbe teszed. (fémdobozka is jó)
2014. jún. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ja, és nagyon ki kell szárítani, olyan zörgősre, mert, ha picit is nedves, be fog penészedni.

Régen vászonzacskókba tették, és azt is lógatták szellős helyen.

2014. jún. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

én úgy szoktam szárítani, hogy leszedegetem a leveleket egyesével és tálcára teszem, hogy nem fedik egymást, a szobában 2-3 nap alatt megszárad. Nagyobb mennyiség öt-hat tálcára fér, felteszed a polcra, ennyi idő alatt porosodik meg.

Utána tenyér között összedörzsölve porítom, befőttes üvegbe teszem, és abból csinálok teát télen, amikor nincs friss, de néha csokorba kötöm és felakasztom a szobában valahova, és úgy szárad meg.

2014. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Igen szárítva akarom eltenni,mert sokat kaptam, nem fog egyhamar elfogyni. :)
2014. jún. 23. 11:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj arra, hogy ha napot kap, akkor elveszti a színét és az aromák nagy részét is. Ha nincs lehetöséged árnyékban (de szellös helyen) szárítani, akkor vékony texiliával (pelenka ideális - direkt erre a célra véve) takard el.
2014. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Bocsánat, hogy közbekérdezek, de ezeket nem lehet mondjuk frissen szedve fagyasztva elrakni? Ugyanúgy megmosnám, csokorba kötném, csak lefagyasztanám. Eddig még nem csináltam, csak most eszembe jutott. Mit gondoltok róla?
2014. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A mentát és a citromfüvet általában teafűként használják, tehát a szárítmányt forrázzák le.

Én is így teszek ezekkel, de más zöldfűszereket gyakran fagyasztok is, pl tárkonyt, snidlinget, kaprot és persze az örök petrezselymet.

2014. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
6-os vagyok, köszönöm a választ!
2014. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!