Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tegnap feldaraboltam és...

Tegnap feldaraboltam és lesóztam a halt. Eláll a hűtőben 24-ig?

Figyelt kérdés

2013. dec. 23. 10:52
 1/6 A kérdező kommentje:

Hát ezt túl gyorsan akartam kiírni...

szóval: halat :)

2013. dec. 23. 10:57
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Na ezt most kidobhatod: ennyi idő alatt a só szét marja a halhúst : A hal húst 3-4 órára szoktuk besózni : majd bő hídeg vízbe főzés előtt lemossuk róla sót..
2013. dec. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem olyan biztos az, mint ahogyan írja az első válaszoló. Sok függ attól, hogyan akarod elkészíteni?

- Paprikás-lisztbe forgatva ropogósra sütni

- Panírozva rántani, vagy

- Halászlébe rakod


Ropogósra sütve nem baj, ha egy kicsit sósabb, majd sütés után én még bekenném fokhagymával és megszórnám csípős törtpaprikával. Ez esetben külön jó, ha egy kicsit kiérzik belőle a só íze is!


Rántva, akkor panírozás előtt meglehet, hogy egy kicsit leöblíteném gyorsan egy kis folyóvíz alatt


Halászlébe rakod, akkor talán még ma este, de holnap kora reggel egész biztosan "átmosnám" hideg vízben, nehogy túlsózott legyen!


De kidobnod biztosan nem kell!

2013. dec. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Másrészt az sem mindegy mennyire sóztad.

Ha csak megpörgetted módjával, kb. mint a rántani való husi-szeletet, akkor nem hiszem hogy túlsóztad, bármit is akarsz belőle készíteni.

Ha alaposan besóztad, mint a vastag libát, pulykát, akkor célszerű valamit kezdeni vele, ahogy az előzőekben írtam.

2013. dec. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kár volt tegnap besózni. Tényleg sütés főzés előtt pár óra 3-4 bőven elég neki.

Elállni eláll, de sokat veszít az élvezeti értékéből.

2013. dec. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
72%
Szerintem semmi baja nem lesz, mi így szoktuk előre bepanírozni
2013. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!