Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Asztali turmixgéppel lehet-e...

Asztali turmixgéppel lehet-e habot verni?

Figyelt kérdés

A gépben ugye forgókések vannak, és nem kifejezetten habverő.

Fagylaltot (dr. Oetker) akarnék vele készíteni. De csak akkor vennék gépet, ha tudok vele fagyihabot verni.

Eddig kézben fogható gépi habverővel vertem fel, de a forgó lapátok felkapták a habot és még a hajamra is jutott belőle-> zárt edényben kell kavarni



2013. máj. 25. 20:59
 1/10 A kérdező kommentje:

Ilyesmi gépre gondoltam, azért lenne jó, mert zárt térben kever:

[link]

2013. máj. 25. 21:05
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, turmixgéppel nem verünk habot. Kézi habverővel verünk habot, és nem megy a hajunkra, ha nem bénázunk:)
2013. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Úgy érted, kézi turmixgéppel?

Nekem egy öreg, ruszki kéziturmixgépem van és annak a habverői olyanok, hogy a hajamra is jut belőle. De csak egy kevés. :)

Vajon a nyugati kéziturmixgépek nem ilyenek?

2013. máj. 25. 21:14
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem delonghi kézi habverőm van. 8 éve tökéletes. Piskóta, különböző kikeverős sütik, pudingok.Ha nem haragszol megosztok veled egy titkomat. Nincs pénzünk nyáron fagyira,ezért Én kitaláltam egy fagyit. Málnából vagy eperből szoktam mert az van a kertbe. KB:30dkg gyümölcs,25dkg porcukor, 12 tojásfehérje. Ezeket habosra kikeverem KB.20-25 perc. Ha kész berakom kis tálkákba a hűtőládába. A 3 fiam már nem kér fagyit. És tartósítószer nincs benne.
2013. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, köszi, Tündi44! Ki fogom próbálni, nekünk is van málna és eper a kertben:)
2013. máj. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Télen is meg tudod csinálni.A hűtőládába vajas dobozokba szoktam a gyümölcsöket elrakni. Télen meg turmixot szoktam belőle csinálni. Persze ahhoz az a turmix gép kell amit a kérdező mutatott. Az pedig KB: 6-7 dl-er tej, 20dkg gyümölcs,15dkg porcukor. /kicsit langyos tejjel./ olyan ízű mint a joghurt. De ha gondolod 2dl tejjel kevesebbet raksz, helyette meg raksz bele 1doboz joghurtot.
2013. máj. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tündi44, igazi gyümölcsből az igazi! Jobban jársz, mintha vennéd. Van ahol porból készítik. Én is sajnálom érte a pénzt. Egyszerre 6-8 gombóccal simán megennék, az pedig drága mulatság lenne rendszeresen a fagyizóban.

Lehet, azt fogom csinálni, hogy keskenyebb üvegedényben fogom kézi mixerrel kiverni, hogy a folyadék teljesen ellepje a forgó lapátokat, hogy azok ne kapják fel a folyadékot és ne jutassák a hajamra+környezetre.


Köszi a receptet, majd lehet, kipróbálom.

2013. máj. 26. 13:06
 8/10 A kérdező kommentje:
Zárt edényű gép nincs olyan lapátokkal, mint amilyenek a kézi mixeren vannak?
2013. máj. 26. 13:09
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm Nektek az eddigi válaszokat!
2013. máj. 26. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla. Magasabb tálas van amiből nem csapódik ki,de az nem a mi pénztálcánkhoz van mérve. 300 000-ft. KB.
2013. máj. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!