Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Érdemes elektromos pároló...

Érdemes elektromos pároló edényt venni? Könnyű használni?

Figyelt kérdés
köszönöm, ha megírjátok a véleményeteket!
2011. jan. 19. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 2009 karácsonyán kaptam az enyémet, és nagyon szeretem. Nagyon könnyű használni és tisztítani is.

Praktikus, nem kell őrizni, 20 perc alatt kész benne a zöldség. Pl. csöves kukoricát is ebben főzöm. :)

De egy-két dolgot tudnod kell:

1. Nem lehet, és nem is kell sózni benne a zöldségeket. A répának répa íze van, a borsónak borsó. De ha te az agyonsózott kajákat szereted, nem fog bejönni. (A rizst és húst lehet sózni.)

2. Nagyon finom ropogós marad minden, nem fő sz*rrá a zöldség, mint pl. egy húslevesben. A szüleimnek nem jött be, azt mondták, "nyers", pedig nem volt nyers. (De ők maradiak, krumpli rántott hússal, pörkölt rizzsel, kb. ennyi, amit szeretnek.)

3. A párolt hústól ne várj csodákat, főtt hús íze lesz. Én leginkább zöldségpárolásra és rizs/bulgurfőzésre használom.

2011. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál, ráadásul nagyon jó tanácsokat!

én főleg azért szeretnék ilyen kütyüt, mert egészséges(ebb)en szeretnék főzni a családomnak. 2 éves a fiam, 1 a lányom, az apjuk pedig olyan ízlésű, mint a szüleid :)

a gyerekeimet viszont szeretném rászoktatni a zöldségfogyasztásra. gáztűzhelyen mindig elszúrom a párolt zöldséget :)

Köszönöm még egyszer és ha még van valakinek tapasztalata, kérem, írjon!

2011. jan. 19. 15:15
 3/3 poiu ***** válasza:
Mi is szerettük egészen a múlt hétig, amíg zárlatos nem lett :-(. Az utolsó adag zöldséget a gázon pároltam, de ugyanolyan jó lett, ezért nem is veszek új kütyüt.
2011. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!