Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A tojás hűtőben tartva mennyi...

A tojás hűtőben tartva mennyi ideig áll el?

Figyelt kérdés

2019. júl. 13. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mamámtól szoktam kapni falusi tojást, azt 3 hétig siman tárolom hűtőben. Boltit 2 hétig szoktam max, tovább nem merem.
2019. júl. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

28 nap a szavatossági ideje

nem igényel hűtést

2019. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tojás elvileg - persze nem 40 fokban - hűtés nélkül is tárolható, így tehát egy jól működő hűtőben simán eláll 3-4 hétig. Semmi baja nincs, főleg, ha sütve, főve fogyasztod.

Nyersen már nem merném ugyanezt mondani.

2019. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A tojást nem kell hűtőben tárolni, a boltban sincs hűtve. Elég neki a spájz/kamra. Egyébként olyan 3 hét kb. Szerencsére tojásnál könnyű megallapítani, jó-e még: feltörés előtt beleteszed egy pohár vízbe, ha lebeg a víz felszínén, akkor már nem jó(megzápul, és a gázok tartják fent). Ha lesüllyed, akkor jó. Köztes állapotban egyéni megítélés kérdése, akkor már elindult valami, de elvileg fogyasztható még.
2019. júl. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

"A tojást nem kell hűtőben tárolni, a boltban sincs hűtve. Elég neki a spájz/kamra."


Ebben Neked igazad lenne, csakhogy a boltban vagy hűvös van, vagy megy a klíma. Azért a nagy melegben - amikor nemrég 35-40 fok is volt, nem igazán javasolt hűtés nélkül tárolni - meg nem is mindenkinek van spájza.

Ebben a melegben pl. még a kenyér is 1 nap alatt megpenészedett, amit elfelejtettem betenni a hűtőbe.

2019. júl. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Persze, azért emeltem ki a spájzot. Akinek nincs, az értelemszerűen tegye hűtőbe. Fokban mérve mondjuk olyan 15-22 fokon eláll a tojás.
2019. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Nincs mindenkinek spájz vagy kamra!

Akinek van, házon belül, ott is ugyanannyi fok van, mint a szobában, konyhában, és kb 2 hete, mikor a nagy melegek voltak, nálam bent is 28-29 fok volt.

Hallottam már ezt mástól, hogy nem kell hűtőben tartani, de egy átlagos háztartás csak ott tud hűvöset biztosítani, szóval DE, tegyük csak be a hűtőbe!

Én házi tojást veszek a szomszéd nénitől, 2 hónapig is elvan a hűtőben, mert nem sokat használok.


Ez is egy butaság, hogy vízben nézegessem, jó-e. Ha nem jó, az egyből kiderül.

Nem kell szagolgatni meg tesztelgetni.

Régebben kérdeztem, miből jövök rá, ha záptojással van dolgom, mert még sosem találkoztam vele. Azt mondták, ne szagolgassam, úgyis észre fogom venni.

Hát pár hete, 35 évesen találkoztam életem első záptojásával, tényleg nem volt szükség tesztelgetésekre. :D

Utána meg órák múlva is éreztem a szagot, pedig minden ablak nyitva van nálam.

Az egyetlen, amire figyelek, hogy ha pl tésztát gyúrok, vagy bármilyen kajába kell nyersen, akkor nem egyenesen abba ütöm, hanem egy pohárba. De már nem szagolgatom, felesleges.

2019. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!