Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Csemegekukorica termesztésből...

Csemegekukorica termesztésből meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor mekkora föld kell hozzá kb? Illetve gondolkodtam borászaton meg méhészeten de mindenki azt írta az itt feltett kérdésekre hogy nagyon nehéz megélni belőle illetve meg sem éri belekezdeni egyikbe sem. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. febr. 12. 01:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy dologra építve nagyon nehéz és kockázatos.

Pl. Nagyot dob a profiton ha a csemegekukoricát nem eladod egy felvásárlónak, mert nyomott áron vásárolják és már az veszteséges lehet. De ha saját kézből tudod értékesíteni egy részét az sokszoros profit. Mellette lehet egy kisebb méhészet.

De hogy egyvalamit termelj és eladd simán abból esélytelen, illetve lehetséges ha nagyon nagyban csinálod és költséghatékonyan.

2018. febr. 12. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy lehet megélni. A csemege kukoricát csak nagyon rövid ideig lehet szedni, mert túl érik. Pontosan nem tudom , de lehet hogy már egy-két hét után is túlérett lesz. Akkor már csak takarmánynak jó. Tehát az alatt az idő alatt kell leszedni az összeset, aztán hűtőházban lehet csak tárolni.
2018. febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak ha van rá piac. Szerződj le konzervgyárakkal, de ne várj túl nagy haszont belőle. Ha te magad akarod értékesíteni akkor szép kis jövedelmed lesz, de akkor sokat kell utaznod vásárokra, falunapokra, és vállalkozói engedély is kell hozzá. Több ciklusban kell vetned, hogy kb. két hetente érjen. Már kora tavasszal is vetheted, ha van hozzá megfelelő fátyolfóliád a korai fagyok ellen. Én kordonos konzervuborkát termelek, nyáron sok munka van vele, nem lettem milliomos belőle, de legalább a magam ura vagyok.
2018. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fűszerpaprikával próbálkozz :)
2018. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne emeld ki!

Kösz.

2018. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Majd a saját kérdésed. Kösz!
2018. febr. 14. 20:46
 7/7 Mojjo ***** válasza:

Mindegyikből meg lehet élni kis szerencsével és sok munkával, de csak akkor, ha van egy jól felépített koncepciód, ha pontosan tudod, mit is csinálsz és miért.


Ha itt a GYK-n kell kérdezned, illetve ha ennyi minden kavarog a fejedben (méhésuet, borászat, kukorica) és nincs egy letisztult ötlet, ami köré egy világos, letisztult és kidolgozott koncepciót építettél, akkor felejtős.

2018. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!