Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a fagyi receptje?

Mi a fagyi receptje?

Figyelt kérdés

Van fagyigépem tudom is már használni de valami egyszerű receptet keresek.

Alapanyagaiban egyszerűre gondoltam. Esetleg fagyi poros vagy egyébb.



2017. jún. 3. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Fagyiport inkább ne használj, ha van géped.:-) Itt a gyümölcsszezon, sokkal finomabb valódi, friss cuccokból.


[link]


A lényeg, hogy az alap a tejszín (esetleg joghurt). Lehet ízesíteni nyersen, vagy tejjel, tojással felfőzve. A vizes alapú, elsősorban gyümölcsös változat a sorbet (vagy sörbet, kinek hogy tetszik.:-)) Nagyon finom pl. a zöldtea-sorbet, mellé frissen készült gyümölcspürével, de akár kávéból is készíthető villámgyorsan isteni fagyi, és alig kell hozzá valami.:-)

2017. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A csokifagyit én így csinálom az egy literes fagyigépemben:

Egy egész tojáshoz 2 púpos evőkanál kristálycukrot teszek és habverővel 2 percig magas fokozaton kevertetem. Majd folytonos keverés közben lassan hozzáadagolok 3 dl habtejszínt. Felteszem a tűzhelyre és lassú tűzön kavargatás közben 20 dkg apróra darabolt valódi csokoládét adok hozzá, és 90 fokig melegítem. Teljesen sima és fényesen krémes lesz. Hideg vízben kihűtöm 20 fokosra, és a fagyigépben 30 perc alatt készen szokott lenni.


[A család több tagja reklamálta, hogy neki nem olyan lett, mint amit nálunk evett. Kiderült például, hogy nem habtejszínt, hanem 10% főzőtejszínt használt. Illetve nem csokoládét, hanem tortabevonót, vagy nem valódi csokiból készült nyuszi figurát használt a receptben leírtak helyett...]

2017. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!