Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire ízesek a nori lapok?

Mennyire ízesek a nori lapok?

Figyelt kérdés

Szeretnék házilag valami sushi jellegű dolgot összehozni, de az amúgy sem túl olcsó hozzávalók mellé nem tudom mennyire lényeges beszereznem ezt a pár kis algalapot ezer forintért.


Van valami tényleges íze a nori lapoknak vagy inkább csak az összetartó szerepe a lényeg?


Ha ízben nem igazán észrevehető a hiánya, akor inkább maradnék a nigiri formánál, hiába vonzóbb látványra a vegyes maki-nigiri tál.



2015. dec. 29. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nincs igazán íze, inkább összetartó szerepe van. A makinak annyi az előnye, hogy többféle dologgal töltheted (avokádó, tojás, kagyló stb.), ha nem ragaszkodsz ehhez, csinálj nigirit. (Én csak a nigirit szeretem, de ez szubjektív.:-))
2015. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Markáns íze van, hiszen tengeri algából készült. Jellegzetes sós, kicsit halra emlékeztető ízük van.


Nyilván érezni a hiányát, de a nigiribe nem (feltélenül) kell, szóval onnét nem fog annyira hiányozni. Sashimit is tálalhatsz mellé.

2015. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Algaíze van, nem tudom leírni. Én nagyon poénosnak tartom az ízét, szoktam algás tamagoyakit készíteni, igaz, jobbára másfajta algával, amit csak rá kell szórni. De határozottan van íze a norinak, csak azért nem olyan sok. Egy ízes makinál egész elnyomja a többi íz (wasabi, szójaszósz, ízesebb töltelék), de azért nekem nagy hiányérzetem lenne nélküle, az íze is hiányozna, pedig én is szeretem a nigirit is. Itthon nem csinálok olyat, mert csak egy nagy friss lazacszelet tudna kárpótolni a noriért, azt pedig nem tudok szerezni. Nem emlékszem a nori árára, de nem tűnt soknak sosem. Jópár alkalomra elég nekünk, évekig elvagyunk egy zacskóval, no igen, ritkán eszünk sushit, de akkor különleges s hát igen olcsó is, elvégre japán étteremben már sok éve is 10 ezer forintot hagytunk ott, ha igazán jól akartunk lakni...


Persze lehet, hogy nekem érzékenyebbek az ízlelőbimbóim, mint az átlagnak, már többször gondoltam rá. A tök az, aminek már szinte semmi íze nincs számomra, a cukkininek pl. rengeteg, enyhe, de remek... Nos, az alga nagyságrendekkel ízesebb.


No, megkóstoltam. Határozottan algaízű. 10 lap van egy csomagban, egy lap, ami feldobja a sushit s ezáltal a vacsoránkat, kevesebbe kerül, mint fűszer egy mézes sütibe, ami persze szintén feldobja azt. A fűszerezésre használt dolgok már csak ilyenek, az alga pedig kicsit egzotikus is mifelénk... Az ember ilyen. Jól tud lakni 200 forintból, de néha egy kávéra többet költ vagy egy szem gyümölcsre, vagy akár 1 gramm különleges fűszerre... Még akkor is, ha belegondol, simán megérheti neki mind.

De ezt mindenki döntse el maga.

2015. dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, szerintem beszerzek akkor egy csomaggal.

Most már csak azt remélem, hogy találok is valahol :)

2015. dec. 30. 10:07
 5/7 anonim ***** válasza:

A Tescoban tudsz venni.

[link]


Ha meg BP-i vagy akkor az Ázsia Bt, Ázsia Centrum, stb.

2016. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már sikerült beszereznem, az interspárban találtam.

Ki is próbáltam, nagyon jól néztek ki a makik és jobban is ízlett mint a nigiri. A nori íze is bejött, egyedül az állaga volt számomra egy kicsit fura, enyhén rágós.

2016. jan. 3. 12:54
 7/7 anonim ***** válasza:
"Enyhén" majd a torkomon akadt... az íze meg mocsár ízű hal...
2018. ápr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!