Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért izzadok le ha túl sok...

Miért izzadok le ha túl sok mustáros kenyeret eszem?

Figyelt kérdés
esetleg van valami hatóanyag a mustárban ami ezt kiváltja?

2015. máj. 14. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyes emberek érzékenyebben reagálnak fűszerekre. Ez teljesen természetes tulajdonság, tenni ellene nem lehet, nem is kell. Nem betegség. Izzadást kiváltó hatóanyag a mustárban nincs, más ehető dologban előfordul.

De mivel te egyénileg érzékeny vagy a fűszerekre, úgy tűnik túlzásba is viszed, mást nem tudsz tenni, mint csökkenteni a mennyiséget.

2015. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel evés után izzadsz le?
2015. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Sok növényi hatóanyagnak van gyulladást kiváltó tulajdonsága, amire az emberi szervezet hőérzékelő központja hőmérséklet csökkentő mechanizmussal, pl. izzadás megindításával reagál (hasonló a helyzet a kapszaicin esetében is). Az egyéni érzékenység is eltérő lehet.

2015. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Ember!! nem is gondolnád, de feldobtad az estém. Elolvastam a kérdésed, és lefordultam a székről. Megjegyzem, én is izzadok a mustáros kenyértől :DDD

és most elgondolkodtam, MIÉRT? tényleg MIÉRT? :D

2015. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat

igazából én nagyon mustárosan eszem a kenyeret, és miután befejezem az első szeletet és belekezdenék a másikba, már érzem az arcomon hogy melegem van és mire befejezem a második kenyeret, már le is izzadtam és ez az állapot olyan 1 óráig biztos eltart, viszont ha fűszereset eszem akkor nem szoktam leizzadni, maximum a gyomrom ég

2015. máj. 14. 22:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!