Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Molykukacos rizs-ha nagyon...

Molykukacos rizs-ha nagyon alaposan átöblítem, felhasználható még?

Figyelt kérdés

Gondolom molykukac, kis vékony, majd 1 centi. Átmostam az egész rizst. Anyukám szerint még lehetnek benne peték, szerintem meg ha vannak, akkor egyszerre nőnek. Nincsenek illúzióim, gondolom szinte mindenben vannak, csak nem áll addig a szárazáru, hogy így kifejlődjenek.

Fel lehet még használni?


2014. júl. 13. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A kukacok NEM egyszerre nőnek, hanem folyamatosan. Dobd ki inkább.

Amiben tárolod azt alaposan mosd el, és a szekrényt is. Hacsak nem akarod, hogy mindent ellepjenek a molyok.

2014. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elvileg fel lehet használni, mert egyrészt a kukacok nem mérgezöek, másrészt a fözés során elpusztulnak az ott lévö peték is, de azért a legtöbb embernek nincs gusztusa jó étvággyal megenni. De nem leszel töle beteg, ízre sem rosszabb, mint a rendes.
2014. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi pénzért nem használnám fel. Magában a rizsszemekben is benne lehetnek a lárvák.

Jól gondolod, szinte mindenbe belemehettek, a paprikától kezdve a prézliig és még sorolhatnám.

Mindent át kell vizitálni, és ha muszáj akkor sajnos meg kell válni tőlük.

Ajánlom a Biostop élelmiszermoly-csapdát. a repülő molyokat fogja el, így idejük sincs lepetézni.

nem vegyszer, bátran be lehet tenni a konyhaszekrénybe.

2014. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Amúgy kint volt a polcon, nemrég vettem és öntöttem a tárolóba, másban nincs. Legalábbis úgy tűnik.
2014. júl. 14. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!