Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az élelmiszerek csomagolásán...

Az élelmiszerek csomagolásán feltüntetett adagok méretét ki határozza meg, és mi alapján?

Figyelt kérdés

Ezeknek van bármi köze tényleges dietetikához, vagy csak az a cél, hogy a csonagoláson feltüntetett adag kalóriatartalma egészségesnek tűnjön?



Mert én kíváncsiságból lemértem pl az adag tésztát amit a csomagolás mond, és hát meg kell mondjam, nem ismerek senkit (2-3 éves gyerekeket leszámítva) aki ekkora adagokat eszik. Ez az adag főtt tészta belefér egy kávéscsészébe.


A müzlimből egy adag meg a merőkanalamba, tudjátok, amivel a levest szedjük.



A másik meg, hogy egy csomó édességnél, pl szelet(!!!) csoki, a szelet fele az egy adag. Ezt hogy a f@szomba sikerült nekik?



Szeretnék egészségesen étkezni, de egyszerűen nem értem ezt a rendszert.



#kalóriatáblázat #dietetika #élelmiszer csomagolás
2023. júl. 19. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tésztát nyersen mérted? Mert úgy van megadva, nem főtten, és akkor máris több. :)
2023. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolsz, hogy a chipsre ráírják, hogy egy adag 30 gramm és az mondjuk 160 kcal? Közben annál többet eszik meg az ember egyszerre. Szerintem ez is marketing, hogy ne tűnjön soknak a kalória és meg merd enni.


Vannak a tasakos tészták, amikre ráírják, hogy 2 személyre. Na én abból kapásból 2 zacskót meg szoktam főzni, ha nem akarok éhes maradni.

2023. júl. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Azért van köze hozzá. Mielőtt elkezdtem egészségesen enni meg fogyni, én is sokszorosát ettem. Pl a müzli súlya teljesen jogosan 60 gramm egy adag. Hs amellé eszel egy joghurtot vagy 2 dl tejjel eszed, az egy kisétkezés (alacsony nőknek fullos reggeli)

A tészta is nőknek kb 60 gr, férfiaknsk 80-100

Szóval van realitása, csak tul sokat esznek a magyarok

2023. júl. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell figyelembe venni, csak a súlyát, és egyéb adatait.
2023. júl. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem is egy 150 centis, 35 kilós nőre vannak tervezve az adagok. És ez így csak egy újabb hazug reklámfogás, amikor mindhez oda van írva egy külön oszlopba, hogy az átlagos referenciaérték hány %-a egy adag, aztán megadják, hogy pl. a csomagolás 15 (WTF???) adagot tartalmaz. A kanárimnak talán elég lenne reggelire a kimért adagjuk. A teljes zsacsi nekem 2 bő, vagy 3 szűk nassolásra elég a 188 centis átlagos testalkatommal. És ez nekik a “családi kiszerelés”.
2023. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A tápanyagtáblázatban kötelezően szerepelni az egy adagra vonatkozó és a 100 grammra érvényes értékeknek.
2023. júl. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

3, szóval akkor te elosztod a zacskós instant tésztát kétfele, ahogy a 2es is írta? Mert szerintem ép eszű embernek ez nem jut eszébe, pláne ha nem olvasgatja az apróbetűt....


4, ez a táblázat pedig pont arra lenne jó, hogy az átlag, dietetikához nem értő ember meg tudja saccolni mennyit egyen az adott termékből. Ha ezt a funkciót nem látja el, akkor mire van?

Hogy megtévesszék a fogyasztót?



5, igen, a shrinkflation miatt a kiszerelés is romlott. Nem a termék árát emelik, hanem a kiszerelés lessz kisebb.

Az ajánlott adag és a kiszerelés nem ugyanaz, lásd pl a "kétszemélyes" instant ramen amiről beszélünk.



6 ez szép és jó, a baj nekem nem az, hogy az az adag nem egy reális étkezés adagja, hanem kb annyi, mint amit a totyogó gyerekek esznek meg.

Ez baromira félrevezeti a fogyasztót, és étkezési zavarokat okozhat az arra hajlamosaknál (akik ugye az a réteg, akik ezeket olvasgatják).

2023. júl. 19. 18:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!