Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Most hogy az euro-forint...

Most hogy az euro-forint árfolyam elérte a tavalyi szintet , az árak is lejjebb fognak menni az akkori árakhoz?

Figyelt kérdés

2023. márc. 1. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Attól tartok nem, egy két termék esetében talán.
2023. márc. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha tartósan erős marad a forint kénytelenek lesznek lejjebb vinni az árakat mert külföldön vásárolna mindenki.
2023. márc. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem,sajnos visszafelé nem működik Magyarországon. Németországban és Ausztriában a benzin például visszatért a háború előtti szintre.

Nálunk még messze vsn ettől.

2023. márc. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Arra a szintre (legalább) két,-három okból nem. Az egyik, hogy külföldön is komoly infláció volt, bár igaz, a magyarhoz képest jóval alacsonyabb. A másik, hogy a kormány különadókkal és árstopokkal sarcolja továbbra is a kiskereskedelmet és egyéb szektorokat. Ahogyan a népegészségügyi termékadó(aka chips adó, hamburger adó) megnövekedett értékén se változtat a kormány.
2023. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben nem, és nem minden termék, de ha ennek kapcsán bizonyos áruk beszerzési ára visszaesik, és 1-2 üzlet elkezdi csökkenteni ezek árát az árverseny miatt, akkor máshol is csökkenteni fogják, így igen, valamennyire visszaeshetnek az árak.


Tavaly ősszel pl. csoda volt, ha 3200 ft-ért találtunk valahol akciósan trappistát. Ma már 2500 volt a coopban, de láttam ennél olcsóbban is. Na azt se gondoltam akkor, hogy valaha látok még sajtot 2800 ft alatt, aztán mégis, egyre több helyen.

2023. márc. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én csak egy példát láttam, flakonos bort helyi kiskerben januárban felvitték 720-ra, aztán pedig visszaárazták 590-re és azóta is tartja magát. kérdeztem hogy meddig lesz akciós, de még ők is azt mondták hogy nem tudják mert -egy megyében lévő másik várost mondott- -tól kapják mindig az árakat
2023. márc. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Általában benyelik a kereskedők, nem fog csökkenni.
2023. márc. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon soha.
2023. márc. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy fél literes kóla 400 forint a sparban 😂

Tavaly ilyenkor 280 körül volt. A tejtermékek, kenyér áráról meg ne is beszéljünk. Durva.

2023. márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!