Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szavazni is lehet. Melyik a...

Szavazni is lehet. Melyik a jobb, a Gouda, a Trappista vagy egyik sem? Melyik miért jobb? Íz, minőség, állag, összetétel, ár?

Figyelt kérdés
Ha szövegesen is kifejted, úgy még jobb.

2023. febr. 7. 03:18
A kérdező szavazást indított:
A Gouda a jobb.
A Trappista a jobb.
Egyik sem jó.
Mindkettő megfelelő.
Hasonló minőségűek.
Hozzászólásban kifejtem.
Inkább alacsony jövedelműek veszik ezeket.
37 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik másra jó. 🤔
2023. febr. 7. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen? Mire?!
2023. febr. 7. 03:41
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Miközben az igazi trappista egy félkemény, lyukakkal barázdált sajtkorong, amely nyers tehéntejből, tejsavbaktérium-tenyészettel, oltóenzimmel és kalcium-klorid, kálium- vagy nátrium-nitrát hozzáadásával, 2 hónapos érleléssel készül, addig a magyar verziónak nincs kérge, más a színe és a formája, nem lyukazott, valamint lényegesen gyengébb minőségű tejből, másféle eljárással állítják elő, így az íze is különböző.


A gouda Pasztőrözött tehéntejből készül, zsírtartalma minimum 48, a gyakorlatban inkább 51%. Természetes kérgét paraffinnal vonják be és sárgára színezik. Hagyományosan 15 kg-os kerék formába préselték, de manapság gyakoribb a 30 cm-es átmérőjű, 7,5 cm vastagságú, mintegy 4 kg súlyú kerék forma.


Érlelési idejétől függően lehet fiatal (jonge), azaz 3-6 hetes; érett (belegen), azaz 2-4 hónapos és idős (oude), azaz 5 hónapnál régebbi – és természetesen a közbeeső variációk. A fiatalabb változatok puhábbak és semlegesebb ízűek, az idősebbek egyre szárazabbak, ugyanakkor pikánsabbak és erősebb illatúak.



Az a baj, hogy, nálunk, sok "kamu" trappista van, stb , ne abból indulj ki. Létezik minőségi trappista sajt is....

2023. febr. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Alacsony jövedelműek veszik? A tolle trappista kgja is 6 ezer kb
2023. febr. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
21%
sajt
2023. febr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
A MO-i trappista NEM sajt!
2023. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, nem vagyok képben a sajtok áraival. Úgy láttam ma az újságokban, hogy kb hasonló, 3000.- Ft körüli áron voltak.

Ma néztem meg, amúgy nem szoktam figyelni. Sokáig egyáltalán nem ettem sajtot.


Szóval akkor a Magyarországon kapható Trappista sajt az rosszabb minőségű, mint az eredeti. Jó, most már ezt is tudom.


#3. Köszönöm szépen a részletes válaszodat! Hasznos.

2023. febr. 7. 13:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6, sajtnak sajt, de nem trappista igazából.
2023. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajtszerű :) vagy sajtnak látszó tárgy ;) :D
2023. febr. 7. 15:04
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
Goudát nem szeretem, nem olvad rá a kajára normálisan, a reszelt "szálak" simán egyben maradnak grillezés/sütés után is. Egyszer vettem, nem tetszik.
2023. febr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!