Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Holnap lejáró csirkét ma még...

Holnap lejáró csirkét ma még megcsinálhatom ugye?

Figyelt kérdés

Mármint nem kell megennem holnapig az egészet ha már megsütöttem, ugye?

Ezekkel mindig bajban vagyok mert nagy para gép vagyok ilyen téren.

Félek ilyesmiket megenni.


2023. jan. 21. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ma elkészíted az még 2 napig jó hűtőben max 5 fokon tárolva. Ha nem fogyasztod el ennyi idő alatt, fagyaszd le.
2023. jan. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy felét fagyaszd le és felét készítsd el mára, holnapra.
2023. jan. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A hőbehatás stornózza a szav.időt, bár tény, hogy nem használ az ételnek, ha eleve határeset húsból készül, de miután átesett egy alapos hőközlésen, úgymond új időszámítás kezdődik nála, hiszen az eljárás csíraölő hatású.

Általános szabályként készétel 72 óráig tartható el, megfelelő (0-5 fok közötti) hűtéssel.

(bár ha valóban tud ennyit a hűtő, akkor ez simán megfejelhető még 2-3 nappal. A 72 órát még a régi szabályozás szerinti 4-10 fok közötti hőmérsékletre vonatkoztatták)

De készételnél is, nyersanyagnál is, az érszákszervi vizsgálat (szaglás, tapintás) általában 100%-os visszajelzést nyújt, mivel a szag és a nyálkásodás, állag változás, azonnali tökéletes indikátora a romlásnak.

2023. jan. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
*érzékszervi
2023. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oh igen, így fogom csinálni.

Lefagyasztom a felét és csak annyit csinálok meg amennyit ma-holnap megeszek. :)

2023. jan. 21. 12:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3-mas vagyok, a "ma holnap... holnaputáni" adagnál, ha több van, akkor indokolt lehet a lefagyasztás.


Arra viszont figyelj, hogy a fagyasztás sejtroncsoló hatású, kiolvadás után a sejtközi állományból távozik a kötött víz, a vizesebb környezet jobb táptalaj a baktériumoknak, így kiolvasztás után (1 nappal) vagy az ismételt hőkezelés indokolt, (de így szétfőhet az étel)

vagy az 1-2 napon belüli elfogyasztása!

Pláne kockázatosabb alapanyagnál, mint mondjuk hal, vagy darált hús...

2023. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egész nyugodtan. Aztán kár a kész ételt is lefagyaszthatod
2023. jan. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!