Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit vásárolnátok, főznétek a...

Mit vásárolnátok, főznétek a jelenlegi helyzetben kb. 10.000ftból?! Többi lent!

Figyelt kérdés

Heti 3 napot kellene megoldanom 2500/hét. Ti miket vennétek a boltba és főznétek ami egyszerű? Reggeli ebéd vacsora.. vagy olyan amit egesznap lehet enni.Nagy segítség lenne ebbe a helyzetben sajnos több nem fér bele . Annyi előnyöm van ,hogy kávé,tea illetve heti 2 x gyümölcsöt biztosít a munkahelyem. Illetve többi napon meg van oldva az étkezés, de sajnos csomagolni nem tudok.

Előre is köszönöm!


2022. dec. 19. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Jól értem hogy 3 napra kellene egész napra kaja 2500ft-ból??


Hű, hát ez elég szűkös.

Ez leginkább szerintem a párizsis zsömlére hajaz.

Esetleg egy paparikás krumpli

2022. dec. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Vennék sovány oldalast és sok zsírral, jó fűszeresen lesütném (só, bors, kevés vöröshagyma, sok fokhagyma)

A húst lehet enni krumplival, savanyúval, esetleg kis dinsztelt káposztával, de heti 2x valami főzelék is belefér (sárgaborsó, kelkáposzta, krumpli)

A sültzsíros kenyeret meg lehet enni reggelire-vacsorára egy teával.


Készítenék gombapörköltet, rántott csirkemájat, töltött farhátat, paprikás krumplit, krumplis tésztát, bablevest+palacsintát, grízes-lekváros krumplinudlit, paradicsomos húsgombócot (fél kiló hús = 12 gombóc)

Nagyjából ezeket variálva.

Ja és NE heti 2500-ból vásárolj be hozzávalókat, hanem havi 10000-ból, jobban gazdálkodható, hogy a 4 x 3 = 12 napi élelmedet megoldd!

2022. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ötletek! Sajnos oldalast meg zsíros kenyeret nem szeretem . Viszont a többi ötlet kiváló!

-paprikás krumpli eszembe se jutott pedig olcsó és nagyon jó!

-Rántott máj se az én világom, de helyette resztelt májat szeretem ezer éve nem ettem.

-Palacsinta örök favorit !

-Krumplis tészta is jó azt szoktam is

-Paradicsomos húsgombócot szeretem ,de sajnos sose csináltam .

Esetleg valami egyszerű leves ötletek?

Igazából 13 órát melózok és nincs időm hosszabb főzésekre,meg nem is tudok annyira ,de ezek az ötletek már nagy segítség volt ! Köszönöm!

2022. dec. 19. 14:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy egy kis rezsóm van vagyis most vettem. Sajnos munkás szállásra annyira nem akarok bevásárólni csak amennyit muszáj.
2022. dec. 19. 14:44
 5/7 A kérdező kommentje:
A párizsis zsömle drágább mint pl. a paprikás krumpli ! És a paprikás krumpli 2 napra elég a parizsis zsömle meg egy évesre.
2022. dec. 19. 14:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan csinálnék tejbe rizst is.
2022. dec. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

Levesnek szerintem a krémlevesek mehetnek. Én most a borsókrémlevesre voltam rákattanva: fél kiló borsót és pár szem krumplit (hogy növelje a mennyiséget) annyi vízzel, ami kb. 2-3 centire ellepje (ez ízlés szerinti, inkább kevesebb vízzel indíts, mert bármikor hígíthatod) felteszed főni. Én rakok bele 4-5 gerezd fokhagymát, de én nagyon szeretem a fokhagymát, meg úgy egy teáskanál zöldségleves-port. Addig kell főzni, amíg nem forr plusz pár perc. Az egészet áttolod botmixerrel, és most jön a csavar: raksz bele 125 gramm mascarponét (azért ennyit, mert az a kis dobozosnak a fele, de annyit raksz bele, amennyi neked jólesik. Igazából ki is hagyhatod, vagy rakhatsz bele sokkal kevesebbet is, de szerintem ez nagyon feldobja, csak hát valószinűleg nem fér bele a jelenlegi anyagi keretedbe).

Ezt a mennyiséget én 3 napig ettem, illetve ittam bögréből. Na nem csak ezt, de ez volt az alapja a táplálkozásomnak.

(Figyelem, ha berakod q hűtőbe, akkor a mascarpone miatt tömörebb lesz. De ha megint felmelegíted, akkor visszatér a folyósabb állalotába.)

2022. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!