Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Honnan ered a turista szalámi...

Honnan ered a turista szalámi neve?

Figyelt kérdés

2022. okt. 7. 18:43
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
69%
A túrista egy receptúra. Semmi köze a kiszerelési mennyiséghez. Aki ekkora blődségeket írogat, az nem is tudom minek ír ide.
2022. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
15%
11-A mennyiséghez tényleg nincs köze,ahogy receptúrához sem...Szalámi méretek:turista,mini,midi,normál.Számszerűsítve:250 g,400g,800g,1250g.Szívesen.
2022. okt. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Turista, nem túrista.

Megbízható forrást nem találtam arra, mitől lett turista a neve. A téliszalámi koppintása. A téliszalámi ugyan nem védett név (nem is lehet az), valami eltérés mégis kellett talán.

Lehetséges, hogy az a közös tulajdonság az oka, hogy hűtés nélkül is sokáig eltartható. Turistáskodás közben is magunkkal vihetjük. Nem romlik meg.

2022. okt. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
6%

A turista felvágott nem tartható el sokáig, mert nem szalámi, hanem felvágott, jóval romlandóbb egy szaláminál.

A téli szalámihoz meg aztán főleg semmi köze, nem is hasonlít rá.

2022. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
73%
14. Nem én találtam ki. Én turistaszalámiról írtam, nem túra felvágottról. A kérdésben is a szalámi szerepel.
2022. okt. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
23%
A téliszalámi onnan kapta a nevét hogy régen-100+-évvel ezelőtt a hűtést nem tudták ipari szinten megoldani,ezért a szalámit télen gyártották.Három hónap az érlelési idő,ezalatt folyamatosan biztosítani kellett a megfelelő hőmérsékletet.A téliszalámit nem lehet koppintani,minden szalámi ami télen készült az téliszalámi.Márkanevet lehet.Ugyanaz a szalámi többféle méretben készül,ilyenkor csak méretben van különbség,ízben nincs.A különböző méretek kapták azokat a megnevezéseket amiket fentebb leírtam.Mielőtt valaki lepontozna:szalámigyárban dolgozom,nem a kisujjamból szoptam...
2022. okt. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem létezik olyan, hogy turista szalámi.
2022. okt. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
93%
Ezek szerint a gyártó sem tudja mit csinál, és a NÉBIH sem tudja, mire adta az engedélyt :-) Ihol e a túrista szalámi: [link]
2022. okt. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy szimpla elírás egyetlen egy darab webshop oldalán. Ha megnézed a csomagoláson sem szerepel sehol sem a "szalámi" felirat, sem sehol máshol.

1:0 ide.

2022. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
30%
18-Képes voltál bemásolni egy db turista terméket?A 10-es megosztott egy linket,ahol vagy 100 turista szalámi és felvágott van,mégsem hiszik el hogy a "turista" mint méret létező fogalom...
2022. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!