Mi a különbség a sütni való és a főzni való krumpli között?
"A betujeloles gkkndolom minőségi osztály."
Nem,a betűjelölés a fentieket jelenti. A A a salátának való, ami főzés után is szépen egyben marad, lehet szépen karikára vágni. A C ennek az ellentéte, puhára főzve szétesik, "morzsálódik", nem leht szépen szelni. Ez kiválóan alkalmas pl hasábkrumlinak, pürének vagy krumplis tésztáknak. A B a kettő közötti átmenet, elsősorban leveseknek, főzelékeknek.
Természetesen minden krumpliból lehet bármilyen krumplis ételt főzni, de segít a kívánt végeredményt elérni, ha megfelelőt választunk.
"„A”- Az alkalmi, amit szinte csak akkor veszünk meg, ha valamilyen köret-különlegességet készítenénk, mint például egy ecetes burgonyasaláta, ugyanis ez a krumpli bár jól mutat például karikára vágva, de keményen fő, és kemény, kontúros is marad. Ilyen fajta a sárga héjú és húsú Agata, vagy a Somogyi Sárga kifli, melynek neve nem véletlen, hengeres, nyújtott formájára utal.
„B”- Bármikor, szinte bármibe. Krumplipürét ugyan nem készíthetünk ebből, de töltött burgonyákhoz, ragukhoz, rakott krumplihoz és akár levesekbe is ez a legtökéletesebb választás. A Desirée, Red Scarlet, Kondor vagy épp Katica fajtájú burgonya nem fő szét, kellemesen szemcsés állaga miatt a főzés során ízletesen omlóssá válik.
„C” – Chips- és hasábburgonyához kiváló. Célzottan olajban-, ill. szárazon sütésre való, igaz vannak akik sűrítéshez vagy épp pürékhez is kifejezetten ezzel a jelzéssel ellátott csomagolású Agria, Vénusz Gold, Lady Rosetta és Góliát burgonyákat keresik."
Rá van írva a tasakra, hogy főzni, vagy sütnivaló-e. Mivel betűjelzéseket (is) kérdezel, gondolom akkor zacskós krumplit szoktál venni.
Régebben nagy általánosságban a sárga héjú főznivaló volt, a piros pedig sütni. Ma már annyiféle burgonya van, hogy tényleg érdemes hinni a feliratnak. A betűjelzésekhez nem értek, de előttem már leírták.
Viszont pont most hétvégén, amikor csak piros héjú krumpli volt itthon, és köretnek sültkrumplit csináltam, inkább ne akard tudni, milyen rossz volt. Száraz, nem ropogott a külseje, punnyadt volt, mintha mikróztam volna sütés után, vagy állni hagytam volna órákig.
A lényeg: mindig érdemes hinni annak, ami rá van írva, nem véletlenül jelzik a tasakon. Én soha többet, mert elrontottam a vasárnapi ebédet vele.
Ezentúl nézni fogom a betűjelzéseket én is. Hála az előttem szóló linkjének.
4. vagyok. Pont ezt akartam írni, hogy manapság a héj színének nem lehet hinni,meg kell nézni a tasakot. Kimértet vettem, és jól becsapódtam. Így talán már érthetőbb.
A sárga héjúnak nagyobb a keményítőtartalma (általában).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!