Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A hajdinának van ellenjavallat...

A hajdinának van ellenjavallata? Kinek nem ajánlott fogyasztani?

Figyelt kérdés

2021. máj. 26. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Fujj ... volt egy ilyen buggyant csajom ... csirakat ettunk, kolest meg hajdinat :) Menekulj haver!!! :)))
2021. máj. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Ne fogyaszd:

-ha allergiás vagy rá

-ha gyomorfekélyes, gasztritiszes vagy

-cukorbetegség esetén

-krónikus vesetbetegsnél

-terhesség és szoptatás ideje alatt kis mértékben fogyaszd, hogy ne alakuljon ki se nálad, se a babánál allergiás reakció (ha férfi vagy, nyilván mindegy)

-krónikus székrekedés esetén

-ha a beleidben duzzanat van, azt a hajdina súlyosbíthatja

2021. máj. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nekem most az orvos egy darabig ellenjavallta, amíg helyre nem jönnek a bajaim. Nekem az emésztésem meg a máj- és veseműködésem nem megfelelő.
2021. máj. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Te Jó Isten, nem gondoltam, hogy ilyen sok van, 2-es. 😮 Nekem pont emésztési problémákra ajánlották, illetve pont székrekedés ellen.
2021. máj. 27. 09:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Mivel hogy glutént se ehetek, sok egyéb mellett, ezt ajánlottàk a megfelelő tápanyag pótlásra. De nekem pont a beleimnél van a problèma, szóval így nem tudom. Sunshinedoll milyen orvos ellenjavallta neked, gasztrós?
2021. máj. 27. 09:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a quinoát (kinoa).


Leírok egy saját tapasztalatot.

Egy háromtagú családról van szó.

Ugyanaz a kaja vagy adott esetben gyógynövény mindhármunkra máshogy hat.


A hajdina például korábban egyikünknek sem okozott székrekedést. Ugyanakkor nemrég egyik családtagom arról számolt be, hogy mostanában neki okozott.


Tehát ugyanarra az emberre sem mindig hat ugyanúgy.


Nálam ez pedig a kölessel volt így. Régebben székrekedést okozott, ezért nem is ettem, de idén egyszer mégis ettem és akkor meg nem volt semmi gond.


Régebben a fehér kenyérrel is így volt. Egyszer hasfogó volt, máskor nem.


Ezek miatt én azt mondanám, hogy inkább próbáld ki és figyeld meg magadon.


Tesóm például azt mondja, hogy a gyomrának a hajdina esik a legjobban. Neki is voltak emésztési problémái.


Nekem is. Csak a hajdinát és a kinoát tudom megenni. Adnék ezeknek egy esélyt a helyedben.


Mások 2 vagy 2 és félszeres mennyiségű vízben szokták főzni, én háromszoros mennyiségűben.

Próbáld ki mindenhogy.


Ha székrekedésed van, próbáld ki az aszalt szilvát is, nagyon jó. A Pennyben kapható aszalt szilva jó szokott lenni.

2023. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!