Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Normális, ha erős szaga van a...

Normális, ha erős szaga van a vajnak?

Figyelt kérdés
A piacon vettem házi vajat, de itthon kibontva nagyon erős/kellemetlen szaga volt. Nem vagyok egy vajszakértő, ezelőtt csak egy helyről vettem, ami ukrán vaj volt és sokkal kellemesebb, édesebb íze/szaga volt, mint ennek. Régi lehet a vaj?

2020. máj. 13. 22:21
 1/4 anonim válasza:
100%
Ha keserű az izé akkor igen, régi.
2020. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ÍZE dönt.
2020. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az íze a fontos
2020. máj. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vaj büdös ÉS kellemetlen csípös ízü, akkor avas, nem mérgezö, meg lehet enni, csak nem ízlik. A vaj nem tud úgy megromlani, hogy egészségre ártalmas legyen, csak gusztustalan íze/szaga lesz.


De lehet, hogy a tehenet/tejet nem tartották rendesen és ezért van szaga, az istálló, takarmány, trágya szagát beveszi a tej és ez megmarad a vajban is, söt ott fokozottabban érzödik, mert a zsiradékok erösen íz- és szaghordozók.

Ilyen esetben megpróbálhatod, hogy a vajat nagy edénybe téve többször váltott hideg vízben átgyúrod, az enyhítheti a szagot. Meg legközelebb ne ettöl az embertöl vegyél vajat/tejtermékeket.

2020. máj. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!