Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért szedték be a bolt...

Miért szedték be a bolt polcról a mákot és hová teszik?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt voltam a közeli kisboltba mákot venni,mert mákos kalácsot csináltunk. Szinte nap mint nap abba a boltba járunk ismerjük egy mást a tulajjal és a feleségével valamint a két alkalmazott nő is jól ismer engem is.


Lényeg:

Vettem le a polcról a mákot ez tegnapelőtt volt 06 hó 30-án és én mindennek meg szoktam a szavatosságát nézni.

Ez volt odaírva: minőségét megörzi2016. 06.hó 18-ig. Tehát lejárt. Szóltam az alkalmazottnak és néztem a többit is,hátha találok nem lejártat de mindegyiknek le volt járva. Mondtan az alkalmazott kiscsajnak,hogy nézze már mind le van járva-mutattam is neki a dátumot. Azt mondta,hogy nem tud mit tenni,nem rrég kapták és egy dobozban volt az összes. Na végűl vettem más fajtát az 2017.01-ig jó.


Ma visszamentem vásárolni mást és kíváncsiságból megnéztem,hogy árúlják még azt a mákot és az összes eltünt a polcról az a fajta,a pénztáros mögötti székre le volt pakolva.


Mi lesz a sorsa és miért szedték le? Miért nem árúlják tovább? A daráltmák nem romlik,ha lejárt sem lenne az embernek semmi baja,sokan nem nézik a szavatosságot. Jó én beszélek...én sem vettem meg. Hová teszik és vajon szíd magában a tulaj,hogy én észrevettem és abból már nem húznak hasznot,hanem kár nekik?



2016. júl. 2. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Kidobják, mivel ez az előírás. Minőségmegőrzési időn túl élelmiszert nem lehet árulni. Emberek egészségével nem lehet játszani, de a pénztárcájával se. Ne foglalkozz azzal, hogy szíd-e a tulaj, örüljön neki, hogy te vetted észre, és nem egy ellenőr.
2016. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Sehol nem lehet lejárt szavatosságú élelmiszert forgalmazni, olyan bűntetést kapnának, hogy belerokkannak.

Az ilyen élelmiszereket nem csak, hogy kidobni, hanem megsemmisíteni kell.

Az már más kérdés, hogy valójában mi történik velük, mert általában nem ez.

Van ahol dolgozók hazaviszik, van ahol átcímkézik a dátumot.

2016. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Azért szedte le, mert a "kiscsaj" biztos megmondta a tulajnak, hogy ott járt egy buzgómócsing, aki problémázott a lejárati idő miatt.


Remélem tudod, hogy enyhén szólva utálják mindenhol az olyanokat, akik a kákán is csomót keresnek és mindenbe belekötnek, beledugják az orrukat, ha kell, ha nem.

Te tipikusan az az idegesítő alak lehetsz, akinek semmi sehogy nem jó.Ha leszedte a mákot, akkor mit érdekel téged, mit csinál vele, ha úgysem akartad megvenni a lejártat?!

Örülj, hogy levette és innentől foglalkozz a magad dolgával.Valószínűleg nem vette észre a lejárati időt, gondolom nem nézegeti a termékeket át minden nap.

2016. júl. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó kiscsillagvirág!


Az első kettő válaszoló is megmodta,hogy lejárt dolgot nem szabad forgalmazni semmit,mert ha ellenőr veszi észre akkor ezerszer rosszabbul jár a boltos.


Én is azt mondom,hogy annak örűljön,hogy 3n vettem észre,nem ellenőr.


Nagyon helyes amit tettem,hogy szóltam,mostmár végig is gondoltam magamban,legalább leszedték onnan és nincs ott lejárt dolog.


Legalább észrevették,hogy én mint törzsvásárló figyelem amit megveszek ,hogy mit veszek és innentől végiggondolják,hogy nem tesznek ki többet semmi lejártat,mert "ez a törzsvásárló" észreveszi előbb utóbb.


Nem tudom,hogy ha te nem foglalkozol a szavatossággal és a lejárt tejfőlt megennéd (de ne tedd!) akkor is ezeket mondanád...

Hidd el te is szídnád a boltost,hogy lejártat adott el és emiatt lettél beteg.

Ugye?

2016. júl. 2. 22:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
@4: Kétféle jelölés van, az egyik a Fogyasztható ...-ig, a másik a Minőségét megőrzi ...-ig. Az első tipikusan a tej, felvágott, hús stb ami ténylegesen tönkremegy. A második pl a konzerv, ásványvíz stb. Ezek általában egyáltalán nem mennek tönkre, csak törvényi előírás hogy mit kell ráírni. A mák az pont határeset (bár beteg nem leszel tőle), mert meg tud avasodni. Én szeretem a fagyasztóban tárolni.
2016. júl. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mák esetében kb. 1/2 év a lejárati időtől számolva míg az avasodás jelei elkezdenek mutatkoznak . Nincs valami jól megszervezve abban a boltban a " megfigyelés ", még-ha arra is hivatkozott az eladó, hogy nemrég kapták ... és mikor kirakodta a polcra akkor sem figyelte, akkor sem tűnt fel neki, hogy mit, milyen dátummal pakol ki ? xD Csak mert ha igazat mondott simán vissza dobozolhatták volna és visszalehetett volna küldeni a feladónak, aki vagy visszafizette volna nekik a vételi árat, vagy küldött volna egy új kartonnal . A lejárati dátum miatt viszont a fogyasztóvédelem jó pár százezer forintra megb.szta volna a boltot ha kapnak egy ellenőrzést . Ha te annak tudatában, hogy jó még az a mák kérhetted volna amúgy, hogy árazzák le neked és elviszed 50-60 %-al olcsóbban . Ha nem keserű az íze, nincs szúrós szaga, akkor nem avas .
2016. júl. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jol teted hogy szoltál az elado meg jol tete hogy leszedte ,valoszinü haza viszik dolgozok mert atola mák még nem rosz hogy lejárt a mák szavatosági ideje 1 hete.
2016. júl. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bigdickcolossimo válasza:
100%
A tulaj és az eladók elég nagy barmok lehetnek ha nem nézik át az árukat mikor beérkeznek.Te meg egy igazi "beleütömazorrom"ember lehetsz. Nem mondom ,hogy rosszat tettél azzal ,hogy szóltal,de az írásodból rá lehet jönni,hogy kukacoskodó,idegesitő ember lehetsz. SZOKJ LE ,arról ,hogy más dolgába ütöd az orrod! Szebb élted lesz ,és több barátod.
2016. júl. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!