Miért árulják aránytalanul drágábban ugyanazt a terméket nagyobb kiszerelésben mint a kisebbikben?
És a többi átverés, amit a gyártók csinálnak. A módi kevesebbet drágábban.
90 dekás cukor (metroban volt) kilós áron. 40 dekás száraztészták, 8-9 dekás csomagolt felvágottak, 18 dekás nápolyi, tejtermékek, de ugyanúgy a tisztítószerek is szóval napestig sorolhatnám.A termékdíjat , ilyen-olyan adót, mind velünk fizettetik meg.
Általában nem igaz, de úgy helyesebb a kérdés, hogy miért vannak olyan termékek melyek nagyobb kiszerlésben drágábbak mint kisebben ?
A durva válaszom az, hogy azért mert a közösségnek nincs ereje az ilyesmit buntetni, pedig kellene.
A másik az, hogy a bolt sem számol és mint tudjuk a liberalizált piacgarázdaságban a kerekítés 9-re 90-re vagy ilyesmire végzódik. Ez sikeredhet úgy, hogy a nagyobb kiszerelés lesz a drágább.
A harmadik ok, hogy a piacgarázdaságban az árnak sok köze nincs az előállítási/beszerzési költségnek azon kívül, hogy annál lehetőleg minél nagyobb legyen.
Kihasználva a nem utánaszámoló bevásárlói tévhitet, hogy a nagyobb a kifizetődőbb - cselesen magasabbra árazzák.
lehet mögötte másik filozófia, hogy akinek van a nagyobbra pénze az úgy sem számol - esetleg beszerző és kevéssé árérzékeny.
Megoldani a dolgot törvényekkel lehetne valamint a csomagolás után fizetendő környezetvédelmi adóval - akkor érzékenyebb lesz a piac arra, hogy mekkora hányadát teszi ki a tartalom a csomagolásnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!