Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi változott meg a duplájára...

Mi változott meg a duplájára emelkedett árak miatt?

Figyelt kérdés

Mi ugyanúgy megvesszük amit korábban, mert eddig sem költöttünk hülyeségekre (amit megeszünk az nem hülyeség), viszont hó végén kevesebb marad a kasszában...


Jó, ha őszinte vagyok, akkor van egy dolog amiről lemondtam és az a Mizo jegeskávé. Mostanában már látom pár helyen 380 körül, de a csúcson 550-ért is láttam azt, ami korábban 250 volt. Brutális.


Nektek vannak termékek amiket elengedtetek vagy olcsóbbra cseréltetek?



2022. nov. 11. 05:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A legdurvább emelkedés azok közül amiket szoktam venni a kávétejszín, ami 4x annyiba kerül, nagyrészt azért, mert a 1,5 helyett a 2,8%-os tej lett hatósági áras, és a tejzsír persze sokkal gyorsabban fogy. Gondolom az is 2,8%-os tejet vesz, aki jobban szereti a 1,5%-ost, de rá van kényszerülve. A száraztészták, pékáruk ára is a duplájára emelkedett, vagy annál is jobban. Lehetne még sorolni.
2022. nov. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
11es, pontosan. Nekem fáj a hasam a 2.8as és afeletti zsírosságú tejtől, de mivel fele annyi mint az 1.5ös így azt veszem és vízzel hígítom.
2022. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi változott.

Régen csak a drága dolgokat kerültem el ha esetleg valamit szerettem volna akkor csak betettem a kosárba.

Most meg a boltban a pult előtt állok és vakarom a fejem és mondom magamban hogy még a legolcsóbb is drága...és bosszankodva tovább megyek...:(

Pedig nálam vannak akik lentebb vannak :(

Mai Magyarországon luxus normálisan élni...:/

2022. nov. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

a pult előtt állok és vakarom a fejem és mondom magamban hogy még a legolcsóbb is drága...és bosszankodva tovább megyek...:(


Én is pont így vagyok!

lemondtam a konzerves halakról pl. paradicsomos hering/szardínia

teljesen lemondtam a joghurtról, túróról, sajtról, tejtermékekről kivéve a tej, ami kell a kávémhoz

lemondtam a heti egy kóláról - eddig se ittam sokat, de ezentúl semennyit se

lemondtam a zöldségekről-gyümölcsökről kivéve az alma ha látok akcióban

lemondtam a húsokról, kivéve ha találok árstoppos csirkemellet (szinte soha)

lemondtam a jobb minőségű tisztítószerekről

2022. dec. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14#

Én a sajtal vagyok így. max 3000/kg-ot adok érte de 4000 alatt szinte nincs. nagy ritkán közeli szavidőst el tudok csípni 3ezer alatt.

A szalámik párizsik valami viccek. 300ft/100gramm alatt nincs kicsomagolt, akkor inkább a szalonna 200ft/100gr környéke.

Édességről szinte teljesen lemondtam, olyan eszeveszett árak lettek. Még van 1-2 termék ami elfogadható de ennyi csak.


November óta az üzemanyag is teljes áras lett. Munkahelyemre ami 18,7km-re van, napi 900 forintot sporolok meg jelen állás szerint ha busszal megyek be. Hál istenek jó a buszközlekedés. 184ezres fizetésemhez luxus elherdálni 20ezret a kényelemért havi szinten. Amúgy 35ezer környéke lenne a bejárás.

Szerencsés vagyok még abban hogy kapok kaját melóhelyen így hétköznap kevesebb kaját kell vennem.


13-as voltam.

2022. dec. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tejszinhab spray-ről.

Rauch gyümölcslevekről.

Pepsi, coca-cola.

Chio, lays chips.

Zoldsg, gyumolcs ritkabban.

Stb.

Azelott is csak akcios cuccokat vettem, most meg alig van jo akcio Lidl-ben, Aldi-ban. Ezert nem tudok mit venni.

Ha van is, este nyolcra elfogy, mire a boltba erek, olyan keveset tesznek ki.

2023. ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!