Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Jó baklava Budapesten?

Jó baklava Budapesten?

Figyelt kérdés
Hol lehet kapni ma minőségi baklavát a fővárosban? Értve ezalatt, hogy friss, nem száraz, nem hígítják a töltelékét napraforgómaggal és hasonlókkal, a pisztácia az nem neonzöldre festett zsemlemorzsa stb. Ár nem számít.

2022. okt. 25. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persian pastry (Iran cukraszda)

Titiz

2022. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, tart a felderítés. Az elsőt már kétszer kipróbáltam, de ha ilyen az igazi baklava, akkor én nem is szeretem a baklavát valójában. Sajnos. A többségükben vagy kardamom van vagy kókusz… Mindkettő minden ízt elnyom, tök fölösleges még mellé pisztáciát is tenni, hozzátéve, hogy én azt még úgy sem igazán fedeztem fel benne, hogy megpróbáltam levonni ezeket az erős ízeket. Vettem diósat is, de abban dióból volt alig, fahéjból és valami tésztaféleségből (morzsa?) annál több: ez képezte a tölteléket. A tetején meg ez a színezett neonzöld morzsalék. Tudom, hogy a pisztácia drága, meg már a dió is, de tőlem lehetne 2-3-szoros áron is, amikor egy zserbó 1200, nyugodtan legyen a baklava is drága, ha jó. Azért adok még egy esélyt, hogy ennél a Titiznél jobb lesz.
2023. jan. 22. 17:07
 3/3 anonim válasza:
100%

Magyarországon sajnos szinte mindenhol silány minőségű baklava kapható, mert a készítők arra törekszenek, hogy a legolcsóbban hozzák ki a terméküket. Ezért egyrészt rossz(abb) minőségű diót és pisztáciát használnak, abból is nagyon keveset, másrészt rengeteg a töltelékben az egyéb (oda nem való) hozzávaló. Sajnos ugyanez a tendecia Törökországban is, az elmúlt években az egyre emelkedő árak miatt nagyon sok a silány minőségű baklava.

Ajánlani tudom viszont a Baklava Factory Kft-t. Viszonylag új baklavagyártó a piacon, kiváló minőségű alapanyagokkal dolgoznak, s nem sajnálják a diót és pisztáciát sem a baklavából. Facebookon megtalálod őket. Ha több információra van szükséged, keress privátban!

febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!