Van olyan webáruház, ahol 14 év alatt is lehet rendelni, és lehetőleg árul chipszet?
Figyelt kérdés
2020. máj. 1. 11:21
1/15 anonim válasza:
Ez nem az áruház döntése, hogy ő kinek árul. Törvény szabja meg, és te 14 év alatt nem rendelhetsz semmilyen oldalról. Sőt 16 éven alul nem is regisztrálhatsz be egy weboldalra sem külön írásbeli szülői hozzájárulás nélkül.
2/15 anonim válasza:
Ne vicceljünk már, eddig ki nem adta még meg rosszul a születési dátumát soha? Kiskoromban mindig ezt csináltam. Mindegy mit adsz meg, nem tudják leellenőrizni.
3/15 anonim válasza:
Nem a regisztráció lesz a problémája, hanem az átvétel. Kiskorodban gondolom nem volt GDPR, mivel az csak 2018. májustól éles.
4/15 anonim válasza:
#3-as Sokszor rendeltem már online, a futár még soha nem kérte el a személyim vagy bármit, ami igazol engem. Volt, hogy rossz névre rendeltem, akkor sem történt semmi, pedig mondtam is a futárnak.
5/15 anonim válasza:
Ki fogja ellenőrizni, hogy hány éves vagy ?
6/15 anonim válasza:
Hát én rendelem már párszázszor online, de az áruházak 90%a sose kérdezte a korom
A maradék meg szexshop volt
7/15 anonim válasza:
#5-ös senki. Ez kb olyan szabály, hogy városban nem lehet menni 50-nél többel. Vagy pornófilmet csak 18 év fölött nyithatsz meg. Senki nem tartja be.
8/15 A kérdező kommentje:
de ha a futár kíszállít, egy kislányról csak látja, hogy nincs tizennyolc?
2020. máj. 1. 20:48
9/15 Juliusz48 válasza:
A korhatár inkább azért van, mert fiatalon még nehéz belátni, hogy a chipszet a sarki közértbe akkor is olcsóbban lehet kapni, ha az interneten majdnem ingyen ajánlják, a szállítási költség miatt. Ráadásul ott meg lehet venni korhatás nélkül.
10/15 anonim válasza:
A korhatár inkább azért van, mert egy kiskorú cselekvőképtelen és nem tehet jognyilatkozatot. Egy gyerek nem biztos hogy képes belátni mivel jár egy termék megrendelése, főleg ha nincs tisztában a pénz kezelésével, értékével. Pont ezért veszélyes a gyerekekre a F2P-P2W játékok, mert azok a mikrotranzakciókkal nagyon kis egységekben, de komoly összegeket képesek pénzben lehúzni, és a gyerek csak annyit lát belőle hogy valami bisz-basz csak 1 dollár (sőt, 99 cent). De ha már századjára veszi meg, akkor rögtön 100 dollárt fizetett ki nem létező, virtuális tárgyakra, ruhákra, képességekre. A tárgyi dolgok rendelése még rosszabb, hiszen egy cselekvőképtelen ember adásvételi szerződése nem jogszerű, így a rendelést ő jogilag sem tehetné meg. A szülő tudta nélkül rendelgető gyerek esete még körülményesebb, hiszen panaszra az áruház kénytelen a terméket visszavenni, a pénzt visszafizetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!