Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A megmaradt gyümölcs rostokból...

A megmaradt gyümölcs rostokból lehet valami ételt főzni?

Figyelt kérdés

Szoktam narancsot facsarni a Power Juicer gyümölcs cenrtifugámmal, de a megmaradt rostot, amit kidob a gép, annyira sajnálom kidobni!

Lehet valami szószt, vagy valami ételt belőle főzni?

Lehet, hogy hülye kérdés, de nincs valami ötletetek?


2008. nov. 2. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem gyümizselé főzésnél volt ez a problémám, ott is megmaradtak a rostok. Bár nyár volt akkor, én a narancsrostot összefőztem meggyek, málnával, lett belőle lekvár. vagy mikor meggyszörpnél kimaradt maga a meggy húsa,abból én szószt főztem. A receptjét biztos ismered, és szerintem ez minden gyümölcsnél működik. Vagy csinálj olyat, hogy a narancsrosthoz még vegyél egy kg narancsot,vagy almát és abból főzz lekvárt. Süti tésztájába is bele lehet keverni.
2008. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amíg nincs ötleted, addig le is lehet fagyasztani.
2008. nov. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi az ötletet!

bár én még lekvárt nem főztem, mert nagyon kezdő (26 éves) "háziasszony" vagyok, gyerekem sincs még, de majd egyszer úgyis el kell kezdeni!

Arra gondoltam még, hogy valami gyümölcs mártást így sült hús mellé nem lehet ebből csinálni?

2008. nov. 2. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!