Szegénységben is hízhat az ember? És ha Igen, hogyan?
Szegénységben hízhat igazán az ember.
Ekkor nincs lehetősége az ételek megválogatására.
.
Szerintem gyógyszerrel ne is próbálkozz, mert könnyen lehet, hogy egész életedben szedned kell majd!
Igyekezz kalóriadús ételeket enni, sok fölös kalória-bevitellel.
Kitartás nélkül nem megy
A napi energiaszükséglet egyénenként igen eltérő lehet, s számos tényezőtől függ: az alapanyagcserétől, a nemtől, a kortól és a testi aktivitás mennyiségétől. Különböző irányszámok figyelembevételével azonban mindenki kiszámolhatja a saját maga számára minimálisan szükséges napi mennyiséget.
Alapvetően érvényes, hogy egy kilónyi hízás érdekében a normál mennyiséghez (férfiak esetében átlagosan 2900 kcal, a nőknél 2300 kcal) képest 7000 kcal-val van többre szükségünk. A 7000 kcal két hetes periódusra elosztva napi 500 pluszt jelent, így a férfiaknak napi 3400, a nőknél 2800 kcal az előirányozott.
Ha pár nap elteltével sem akar többet mutatni a mérleg, akkor sem szabad feladni, hanem végig kell csinálni, s a kéthetes időszak végére már ott is lesz az áhított hízás. A legtöbben ott követik el a hibát, hogy nagyon gyors sikerekre számítanak, ám amikor az elmarad, egyből feladják, és visszatérnek a régi táplálkozási szokásaikhoz.
Az egészséges és kalóriában gazdag étkezések mellett a sportolás is hozzájárulhat a testsúly-gyarapodáshoz. A következő tippek betartásával garantált a siker:
1. Kiegyensúlyozott étkezés
Az arányok megfelelő megválasztása meghálálja magát: a magas kalóriatartalmú hozzávalók mellett nem feledkezhetünk meg a friss zöldségekről és gyümölcsökről sem. Ezzel a napi vitamin- és ásványi anyag-bevitelt is elintézhetjük. Az étlapról ugyanakkor nem hiányozhat a burgonya, a rizs, a teljes kiőrlésű gabonából készült termékek, vagy a tejtermékek sem.
2. Több étkezés
A nagy étkezések mellett két óránként apróbb étkezések beilleszthetők a napirendbe. Így a főétkezésekkel együtt naponta 5-6 evésre kerül sor. A tejszínes joghurtok, a müzliszeletek kiválóan alkalmasak az éhség gyors csillapítására.
3. Egészséges zsírok
Az ételek elkészítéséhez a jó minőségű növényi olajok (olíva-, napraforgó- vagy repceolaj) ajánlottak. Nem maradhatnak el a zsírosabb halfajták sem, mint a lazac, a hering vagy az angolna.
4. Étvágyfokozás
A legkülönbözőbb ingerek alkalmasak arra, hogy növeljék éhségérzetünket. Tegyünk íróasztalunkra némi egészséges nassolnivalót: diót, mogyorót, és hasonló csonthéjasokból mixelt diákcsemegét.
5. Édes ételek
Az édesítőszerek okos megválasztásával is extra kalóriákhoz juthatunk: a szőlőcukor különösen kalóriában gazdagnak számít, ám csak fele olyan édes, mint a normál cukor. Következésképpen többet is kell használnunk belőle.
6. Kellő mennyiségű folyadék
Napi két-három liter folyadék fogyasztása ajánlott. A tejes turmixok, gyümölcslevek vagy a kakaó állandó helyet kaphat az étlapon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!