Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor ürül ki a...

Szerintetek mikor ürül ki a senna tea a szervezetből? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
egy meggondolatlan diéta következtében felborult az emésztésem, 5 napja nem volt székletem,ami eddig óramű pontossággal jelentkezett minden reggel.baráti tanácsra ittam egy pohár szennateát, amitől iszonyú görcseim vannak..10 percenként megyek wc-re...ráadásul a tea elég erősre sikeredett,mint utólag kiderült, rosszul adták meg az adagot,2 evőkanálnyit tettem egy csészébe(jól megszívattak???)nah..tehát meddig fog még kínozni?
2010. máj. 23. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nagy marhaságot mondtak egy evőkanál elég 2dl vízhez.De semmi baj nem lesz teljesen kiüríti a belet és semmi probléma nem lesz mert nagyon jóindulatú a senna. Amúgy a hashajtót sennából úgy kell készíteni hogy be kell a 2dl vízbe áztatni majd 6-8 óra múlva forrásig kell melegíteni, (nem szabad sokáig forralni) és langyosra hűtve meginni.Azért mert a sennának van egy hideg vízben oldódó hatóanyaga és van egy foró vízben oldódó is.
2010. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem akarok ítélkezni, de szerintem butaságot csináltál. A diéta után egy idő után magától is helyreállt volna a székleted.

A hashajtó szerek után (még ha ez természetes is, mint a szenna) viszont megint nem lesz napokig székleted, mert helyre kell állnia az emésztésednek. Ördögi kör, érdemesebb lett volna kicsit várni és inkább sok rostot enni.

2010. máj. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
háát nem tudom, tart-e még a hatás, de én szintén így jártam, csak 1 ek-ból csináltam. Péntek este ittam meg, hajnalban iszonyú görcsök, reggelre kijött minden. Napközben nyugis volt, de estére megint rámjött a hasmenés. Szóval nem volt egy leányálom, azt hiszem jó darabig nem iszom. Röviden, nekem másfél napba telt mire kiürült a szervezetemből.
2010. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Leírom,hogy jártam...

Tegnap csináltam délelőtt kettő púpozott evőkanállal szenna teát,amit mind meg is ittam. Estére iszonyatos görcseim lettek,futkoshattam 3 percenként.. Ma reggel is gorcsolok,szoval... :S

2014. szept. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem már 3 napja görcsöl enyhén a hasam ...remélem holnapra elmúlik...hasmenés már nincs
2018. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!