Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aki használ Dolce Gusto...

Aki használ Dolce Gusto kávéfőzőt, más is túl vizesnek érzi a végeredményt?

Figyelt kérdés

Videók és a dobozon található ábra alapján főzöm le a kávét/chocochino-t/latte-t a Dolce Gusto Oblommal, mégis túl vizes a végeredmény. Előtte nem kávéztam túl sokszor életem során, de mikor mégis a kezembe került egy csésze fekete, a kanál megállt benne és ugye azt könyveltem el alap érzésnek. Ez viszont olyan, mint a pocsolyavíz (cortado még elmegy, de például egy chocochino közel sem finom). Mit ronthatok el? Más is tapasztalt hasonlót?


Más kérdés: a tejszínes kapszulákat lehet 30 fokos hőmérsékleten tárolni? Ilyenkor mifelénk brutál meleg van és max a hűtőbe tudnám ezen kívül rakni, de azzal gondolom nem sok jót érnék el?!


2017. aug. 1. 11:24
 1/3 anonim válasza:

Mi a konyhában vagy a kamrában tároljuk a kapszulákat, mondjuk ott tuti nem 30 fokos hőmérséklet van.

Szerintem ne hasonlítsd az "igazi" kávéhoz, közel sem olyan, mondjuk nekem az a bajom vele, hogy túl édes. Egyszer volt nagyon víz íze, akkor hidegen akartam lefőzni, nem tudom miért nem sikerült, de a melegnél nem tapasztaltam ilyet.

Érdemes kipróbálni más ízeket is, hátha pont ezekkel van baj.

Csak van valami hűvösebb rész, ahol tárolhatnád a kapszulát

2017. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk nem Oblo van, hanem a legkisebb kutyaalakú, szerintem nincs velük gond. Pont a napokban kóstoltam a chocochinot és nekem bejött. Mennyit főzöl le egy kapszulából (a miénknél nem automatikus, nem tudom a tiednél hogy van)?

A tejszínes kapszulában csak tejpor van, nem hiszem hogy aggódnod kéne.

2017. aug. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én is ugyanezt tapasztatalom kedves kérdező. Nekem is nagyon víz ízű. Én egy átlagos pohár capuccinot porból elkészítve is tömény 2 dl tejjel készítek el :D

Én úgy szoktam, hogy a pohár aljára töltök be előre fél-1 dl tejet meg édesítő tablettát is.

2018. jan. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!