Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valaki megtudná mondani, hogy...

Valaki megtudná mondani, hogy a Japánok, hogy isszák a teát?

Figyelt kérdés

Vagyis úgy értem, hogy ízesítik-e valamivel (cukorral, mézzel, tejjel, citromlével, Stb...) Az igazi japán tea elkészítési módját tudom, viszont egyik oldal sem írja, hogy hogyan ízesítik. Ebay-en a Japán teás készletek, mellet mindíg van, egy cukortartó szerűség, és valami mézes, vagy tejes csupor szerűség. Már ebből kifolyólag merengtem el ezen. Nagy segítség lenne

Előre is köszönöm :)



2017. febr. 8. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Azok a készletek európaiak számára készültek. A japánok nem pancsolnak cukorral, pláne tejjel.
2017. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazán belinkelhetnél egy képet, hogy milyen csuprokra gondolsz.


A japánok nem ízesítik a teát. Ha a készlethez jár valami edény, akkor az vagy a teapor tartó vagy fedeles csésze vagy valami hasonló lehet. Vannak fedeles csészék, hogy ki ne hűljön a tea, van hogy férfi és női párban árulják őket, ekkor a női valamivel kisebb.


Fedeles porcelán teáscsészék:

[link]


Teaportartó:

[link]

2017. febr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló


Itt van amire gondoltam, a teáskanna mellett közvetlen

[link]


Bár mondjuk, már több japán filmben láttam, hogy mikor

felszolgálják a teát, az a két tárgy is ott van a tálcán, de sose használták

2017. febr. 8. 16:05
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi az még elfelejtettem, mondani, hogy az egyik oldalon megvannak nevezve cukortartónak, meg krémpor csészének, de nem tudom mire vélni. Ezért fordult meg a fejemben a kérdés.
2017. febr. 8. 16:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem ez, amit linkeltél japán porcelán ugyan, de feketeteához való készlet. A japánok is átvették a feketeteát az európaiaktól, és azt ők is ízesítik cukorral, citrommal, tejjel. Ilyen készletben zöldteát viszont nem készítenek.


Az átlag japán háztartásban zöld teához használt készlet leggyakrabban ilyen:

[link]


A furcsa alakú kanna a "kjúszu", és a csészék fületlenek.


Emellett van még ilyen is:

[link]


De ez már tényleg inkább ajándéknak való, a külföldiek által megszokott alakú kanna, japán stílusú fületlen csészével.


Egy biztos, Japánban még sosem láttam olyat,hogy zöld teát füles csészében szolgáljanak fel.

2017. febr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!