Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valaki tud olyan tölteléket...

Valaki tud olyan tölteléket tortába amibe nem kell tej?

Figyelt kérdés
Tortát szeretnék sütni egy tejallergiás ismerősömnek szülinapjára. Tudtok olyan tölteléket amibe nem kell tej? Lehet gyümölcsös, csokis, bármilyen. Mert én eddig nem találtam ilyet =(
2010. máj. 3. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
csináld rizstejjel
2010. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
sajttorta? mármint krémsajtból isteni krémet lehet készíteni és abba nem kell tej.
2010. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szerinted a sajt nem tejből van?
2010. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A másodiknak üzenem, hogy tudtommal a sajt tejből van!!!

Készíts gesztenyepüréből. Keverd ki egy kis LIGA margarinnal, azt ehetik tejallergiások.

2010. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
jó oké, tényleg hülye voltam , akkor a sajt sem jó. viszont van egy csomó tej ami nem állati tej, rizstej, szójatej, zabtej... gondolom ezeket lehet használni.
2010. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
diókrém ráma margarinnal ?
2010. máj. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
vagy a fantaszelet pudingja, amit narancslével kell készíteni.
2010. máj. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
bocs , most jut eszembe a ráma tejes margarin. de a liga valóban jó.
2010. máj. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek =) Szerintem a rizs vagy a szójatej lesz a megoldás =)
2010. máj. 3. 14:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányom tejallergiás volt (már kinőtte), a szülinapi tortáját így oldottam meg.

Az egész kulcsa a vanilia pudingpor, mert abban csak keményítő van és vanilia. Nincs benne hozzáadott tejszármazék.

Karamell krémet készítettem a következőképpen:

A cukrot megpirítottam, és felengedtem kb 3 dl vízzel. Ezt használtam a pudig elkészítéséhez. Ha a víztől ódzkodz, akkor használj rizs vagy szója vagy zabtejet, akár felesbe a vízzel, de ne lepődj meg, mert ezeknek van egy jellegzetes ízük, ezért a krémet kicsit erőteljesebben kell ízesítened.

Aztán kitettem hűlni. Közben a tejmentes margarint (delma) kikevertem porcukorral, és a már teljesen kihült krémmel összekevertem.

Ennyi.

Ha csolit használsz, akkor nézd meg,nincs-e benne tej vagy tejszármazék.


Üdv!

2010. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!