Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik Tutti-frut...

Szerintetek létezik Tutti-frutti ízű üdítő?

Figyelt kérdés
Egyszerűen imádom ezt az ízét,viszont energia italt mégsem ihatok mindig.
2010. ápr. 28. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés,engem is érdekelne.

Kb 1 órája olvastam először a kérdésed azóta az előbb csináltam egy inni valót magamnak Bolero porból.De azonnal eszembe jutottál :-) Ugyanis Junior vagyis banános-epres ízesítésű és meg merem kockáztatni hogy olyan az íze mint a régi tutti-fruttinak :-D a rég elfeledett turbo rágó,mickey egeres stb :-D Egy próbát megér,kóstold meg.

De várom én is mások válaszát,mert az energia italt én is csak az íze miatt iszom,na meg mert egyáltalán nem kávézom.

2010. ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Még az első vagyok.

Tudom alkoholt sem ihatsz minden nap de hátha egyszer megkóstolod írok egy receptet:


Tutti-frutti likőr


Hozzávalók:


* 50 dkg piros ribiszke,

* 25 dkg fekete ribiszke,

* 50 dkg málna,

* 25 dkg eper,

* 3,5 dl vodka,

* 1 kg cukor,

* 5 dl víz.


A gyümölcsöket gondosan, többször váltott vízben megmossuk, ha szükséges, 10-15 percig áztatjuk, hogy minden szennyeződés lekerüljön róluk. Leszárazzuk, kicsumázzuk és még egyszer megmossuk. Turmixgépben apránként összezúzzuk. A zúzalékot egy nagy befőttesüvegbe tesszük, és ráöntjük a vodkát. Lefedve 10 napig érleljük, időnként megkeverjük. Ezután szűrőn, majd gézen átengedjük, hogy teljesen tiszta legyen. Felforralunk 5 dl vizet 1 kg kristálycukorral, közben leszedegetjük a habját. Ha a szirup teljesen kihűlt, apránként, folytonos kevergetés közben hozzáöntjük a vodkás gyümölcsléhez. Lefedjük, és 10-12 napig érleljük. Időnként összerázzuk, de az utolsó három napon már nem mozgatjuk. Óvatosan kisebb palackokba töltjük, jól ledugaszoljuk, és sötét, hűvös helyre állítjuk. Megjegyzés: Nagyon finom ízű, gyenge alkoholtartalmú likőr, amely mindenféle édesség kitűnő ízesítője, de magában is fogyasztható.

2010. ápr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Megint első!

Létezik tutti-frutti ízű filteres tea!

Itt a link,alulról a második tea, iz-isz névvel ellátva. Mára ennyi a keresgélésből ha találok még megírom :-)

2010. ápr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lemaradt a link (kissé fáradt vagyok ) :-D

[link]

2010. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi az infót.Ha tudok veszek vagy vetetek ilyen teafüvet,és megírom hogy milyen.
2010. ápr. 29. 13:40
 6/11 anonim válasza:
Az energia italok tutti-frutti ízűek.
2010. ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
IGEN VAN! Török tutti-frutti ízű szénsavas dobozos üdítő 0,33l [link] itt találtam :D
2010. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Ez engem is érdekel! :D

és ha a receptből kihagyom az alkoholt akkor mi van? úgy már nem jó?

2011. márc. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet kapni,az Adrenalin Kid dobozos "Energia italt" ami nem energia hanem szénsavas üdítő.Ugyan az az íz mint az energia tutti frutti íze csak koffein nélkül.
2011. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
én bevallom őszintén szoktam inni egy bizonyos Adrenalin Kid nevezetű inkább vitaminosnak mondott tutti-frutti ízű "energiaitalt".Nincsen benne se taurin, se koffein.Mivel én nem ihatok koffeines dolgokat,így inkább ezt választom,mert ebben vitaminok vannak.(meg persze jó kis színezék meg stb...na de akkoris...)és nagyon finom is.:)
2014. szept. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!