Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik éri meg jobban, otthon...

Melyik éri meg jobban, otthon főzni vagy rendelni?

Figyelt kérdés

És milyen ételbár van, ahonnan finom ételeket lehet rendelni jó áron?

Albérletbe költöznék, és gondolkozom melyik érné meg jobban. Nem az időhiány miatt kérdezem, hanem mert azért ételre italra elég sok rámegy, így érdekelne melyikkel lehet kijönni olcsóbban? (de persze az is fontos, hogy ha a rendelés olcsóbb, akkor ne ehetetlen kaja legyen az.)



2016. okt. 4. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Felénk általában 800,. Ft egy adag. Ettől jóval olcsóbb, ha főzök.
2016. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Főzni olcsóbb, rendelni kényelmesebb és változatosabb. Ha tudsz lefagyasztani, akkor a főzés is lehet változatos persze.
2016. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Volt itt a napokban egy kérdező, aki napi 5000 forintért főzött magára, ennél csak olcsóbb lehet a rendelés. Normál esetben olcsóbb a főzés, mert rendelésnél neked kell megfizetned a szakácsot, a konyhalányt, a sofőrt, a könyvelőt, a takarítónőt, a dobozokat, az áfát, a köfát, az ebadót, stb.

Ha most költözöl albérletbe, akkor az első hónap húzós lesz, arra számíts. Két éve költöztem, egy hónap volt, amíg a legszükségesebbeket beszereztem, liszt, olaj, cukor, só, bors, paprika, krumpli, hagyma, tányér, lábos, serpenyő. És egy kisebb vagyon. Volt, hogy megfőztem egy levest, és amikor tálalni akartam, akkor jöttem rá, hogy nincs merőkanalam.

2016. okt. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Főzni olcsóbb, testreszabottabb és szerintem pont az a változatosabb, azt főzöl, amit akarsz, akármilyen érdekes életmódokat követve. Én nem szoktam új ételeket próbálgatni manapság, de mindig más lesz ugyanaz az étel, finomítom, más zöldség van itthon, más fűszerezés vonz.

Rendelni kevesebb idő, kényelmesebb, ötleteket is adhat... S én nem bírnám. Még éttermezni sem lennék képes hetente sem, akármilyen jó étteremben sem (ami komoly pénz, már tizenéve is simán elvertünk tizenpárezret a párommal, mondjuk nem is voltunk utána igazán éhesek 2 napig), valahogy hiányozna a saját főztöm s itthoni nyugim.

1000 forintból nagyon speckón kijövök egy nap, sosem költöttem többet (az éttermezéseket leszámítva nyaraláskor), 500-ból egész élvezetesen, egészségesen de már kissé aszkéta stílusban, igaz, a glutén-, laktóz-, cukormentességet ekkor is lazán be tudom tartani, pedig így azért drágul pár elem (étolaj helyett is kókuszzsír van, mondjuk az nem drága a kalóriatartalmához képest :D s nem is muszáj sokat enni belőle).


Körül kell nézni, milyen rendelési lehetőségek vannak, én a helyedben lehet, hogy kombinálnám a kettőt. Ha elég jó áron elég jó dolgokat tudok rendelni.

2016. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!