Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Én még lehetek szakács vagy séf?

Én még lehetek szakács vagy séf?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok. Most kezdett el érdekelni a sütés, főzés. Már gimibe (6 osztályosba) járok. És az lenne a kérdésem, hogy ennek ellenére lehetek-e szakács, séf?
2010. ápr. 22. 16:40
 1/8 anonim válasza:

Miért ne lehetnél?:)

Még nagy karriert futhatsz be;)

Ha elkezdett érdekelni akkor tarts ki ez mellett,főzz,süss otthon egyre bonyolultabb dolgokat!(persze először csak egyszerűbbeket)

és tarts ki az álmod mellett örökké!!majd kb amikor eléred azt a kort menj étterembe gyakornoknak,vagy 18 után végezz el vendéglátó főiskolát,ilyesmi


drukkulok :D

2010. ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

vendéglátó főiskolát ne végezzz, mert az nem szakácstudomáynt ad.


nkább menj el egy középsulinak iylesmi , okj képzésére érettségi után, ha van lehetőség rá a városdoban, vgy egy tanfolyamra...

2010. ápr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, örölük neki hogy nincs veszve. Később még a pokol konyháján is megpróbálkozok:).
2010. ápr. 22. 17:12
 4/8 anonim ***** válasza:
lehetsz,de én akkor a helyedben sulit váltanék.
2010. ápr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetnél? Ha elvégezted a sulit, beiratkozhatsz még szakácsképzésre.

Ha ezt beírod a googéle-ba: 2"szakácsképzés" rengeteg link jön fel. Csak a számodra megfeleleőt kell kiválasztanod.


Üdv, és sok sikert!

2010. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, és még vmi. ismerek egy lányt, aki a gimi után találta ki, hogy divattal szeretne foglalkozni. Tudott szabni-varrni, de ő profi módon akart megtanulni, így az érettségi után elment varrónőképzőbe, vagyis megfelelő szakirányú szakmunkásképzőbe.

Csak a szakmai tantárgyakra kell bejárnia, mert a többit már "letudta" a gimiben, és az érettségivel. És egyből 2. osztályban kezdhetett.

És nem bánta meg, elégedett, mert a szakma csinját-binját elsajátíthatta. Idén fog végezni.

Neked, a vendéglátóipari szakmunkásképzőt vagy szakközepet kellene megnézned.


Üdv!

2010. ápr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Unokahúgom érettségi után ment el ilyen szakiskolába, ahol szakácsnak tanul. Neki úgy van, hogy 1 hét gyakorlat, 1 hét suli felváltva, persze alja melókat is kapnak, de hát fel kell kapaszkodni a ranglétrán. Ajánlom, hogy jól tanulj meg angolul vagy németül, és mivel a francia a konyha nyelve azt se árt egy kicsit tanulni.
2010. ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sok sikert neketek is:)
2010. ápr. 23. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!