Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen savas gyümölcsöket...

Milyen savas gyümölcsöket ismertek?

Figyelt kérdés
Szeretnék likőrt készíteni, és ehhez minél savasabb gyümölcsök kellenének. Meggyből és citromból már csináltam, de érdekelne, hogy miből lehetne még. Áfonyát kipróbálnám, csak nagyon sok kellene belőle... Az ötleteket előre is köszönöm!
2010. ápr. 21. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
pl. narancs. azt hiszem az alma is az.
2010. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden gyümölcs savas. Ez benne van a gyümölcs meghatározásában.
2010. ápr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor úgy kérdezném, hogy melyek azok, amik nagyon savasak.


A narancs jó lenne, csak sok benne a víz, szárítással meg fogalmam sincs, mennyire veszítené el az ízét.

2010. ápr. 22. 12:25
 4/6 anonim válasza:
citrom...na az nagyon savas
2010. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ananász.


Viszont azt nem értem, hogy ahhoz, hogy likört készits, miért kell a gyümölcsnek nagyon savasnak lennie - meg tudnád irni? (Én már elég sokszor készitettem likört, de még egyszer sem volt gond, hogy a gyümölcs nem elég savas)

2010. máj. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia Pl a szeder a piszke a ribizli, de nagyon finom likört tudsz csinálni bodzaszörp hozzáadásával.És ha ánizsosat szeretnél akkor szerezz be turbolyát ez egy nálunk akácerdőben is található zöldnövény a leveleit apritsd fel és kevés vízben egy sűrű redukciót (tömény fözet kevés vizzel) főzz belőle ezt add a likőrhöz.
2010. máj. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!