Autómata kávéfőzőbe rakhatok ioncserélt vizet hogy ne vizkövesedjen?
Mivel fogyasztásra nem alkalmas mert ha iszol belőle a szervezeted pillanatok alatt kilöki magából ami egy idő után károsodáshoz vezethet.
Én azt javaslom hogy 3-4 havonta önts bele ecetet olyan 20% ost hagyd ázni akár egy teljes éjszakát másnap reggel pedig főzd le belőle az ecetet, utána csavard le a beöntő nyílást hagyd hűlni egy 20-30 percet majd sima egyszerű vízzel főzd át az egészet legalább 5 ször hogy teljesen átmossa a rendszert és kilökje a még bent maradt szennyeződéseket. A szűrőket utána jó alaposan mosd át a biztonság kedvéért ha még úgy látod hogy van némi ecet szaga akkor még egyszer átfőzheted sima vizzel és utána már főzheted a kávédat. Javaslom hogy mielőtt nekiállsz főzz le előre annyi adag kávét amennyit meginnál menet közben.
Nos, az egy baromság, hogy az ioncserélt víz meg a desztillált víz nem iható, meg emberi fogyasztásra alkalmatlan. Mi van ezekben? Hát H2O, víz, nem mérgező. Más nincs benne, hiányoznak az ásványi anyagok, de azokat éppen lehet pótolni kívülről mondjuk egy kis kajával.
Szóval semmi baja nem lesz tőle a kérdezőnek, ha iszik belőle napi két decit kávé formájában. Főleg, hogy a kávéfőző úgy működik, hogy maga is ledesztillálja kb. a vizet, mikor átgőzöli az őrleményt, a H2O ott marad a lefőtt kávéban, a sók meg kicsapódnak a szerkezetben - ettől lesz vízköves. Szóval a lefőtt kávéban elég alacsony sótartalmú, kvázi desztillált víz kerül akkor is, ha eredeti csapvízzel főzték.
Maguk a kávéfőzők persze bírják a csapvizet, vízkőtleníteni is lehet mindet, ezt a gyártók mondják meg, hogyan. Mindegyiknek szokott lenni (többnyire) jó drága saját vízkőoldója, amivel ezt meg lehet csinálni. A készülék használati utasítása általában tartalmazza, hogyan kell a műveletet elvégezni, azt kell követni.
Nos, deszt víznél még anno laborban felhívták a figyelmem arra, hogy a desztillált víznek vannak hosszútávon negatív hatásai, főleg, ha az ember csak azt iszik. Kimossa a szervezetből a sókat, ásványi anyagokat (mert ugye a deszt vízben ezek nincsenek) és az bizony, károkhoz vezethet.
Az ioncserélt víznél nem tudok ilyen tényezőről, de szerintem kis mennyiségben nincs gond vele sem, mert iszol rendes vizet és viszel be sót is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!