Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Red Bull...

Mi a véleményetek a Red Bull Energy Shot-ról? 133mg koffein? :-O

Figyelt kérdés

Egy Red Bull 250ml-es és 32mg koffein van benne. Amikor az Energy Shot dobozát elolvastam, azt hittem rosszul látok. 60ml-es az a kis valami, és a koffeintartalma 133mg.

Lehet, hogy én vagyok tudatlan vagy gyáva, de nem mertem még megkóstólni, 133mg koffein az már ártalmas a szervezetre nem? Legalábbis hosszútávon tuti.


2010. ápr. 13. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Te vagy tudatlan. Testsúlytól és egyéni érzékenységtől (pl. vérnyomás) persze függ, de mondjuk 3-400mg/nap mennyiségnél még csak a jótékony hatásai érvényesülnek. Egyetlen kávé is tartalmaz annyit kb., mint ez az ital amit írtál. Azért írom így, mert ha csak a koffein miatt iszol ilyeneket, akkor sokkal jobb szerintem tisztán bevinni, tablettában és nem megy be vele együtt a sok szar, amit még megiszol. Bővebben:

[link]

2010. ápr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Egy közepesen sikerült presszókávéban van ennyi, az ütősebb fajtában 170mg is lehet, és az is fél deci. A halálos adag 5 gramm. :)
2010. ápr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kicsit off, ne haragudj! Mennyibe kerül?
2010. ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
tescoban láttam 550-ért
2010. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


3. hsz: Tesco-ban 549ft

2010. ápr. 13. 12:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Nah, meg ha jobban elolvasnád, akkor rájönnél, hogy a red bull-ban is több van! 32 mg/100 ml, tehát lehet számolni mennyi van a 250 ml-esben! :)

Én nem bírom az ilyen energiaitalokat, régebben is nagyon megdobogtatta a szívemet, de ugyanolyan álmos voltam tőle!

Ma meg már nem is nagyon ihatok koffeint, mert magas a pulzusom, amire gyógyszert is szedek. Nagy ritkán valami nagyon lightos capuccinot szoktam csak inni.

2010. ápr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!


Red Bullban 100ml-enként van 32mg koffein! Egy doboz 250ml tehát 32*2.5=80mg koffein van egy dobozban. A shotban szintén 100ml-enként van 133mg koffein mivel azt 60ml-es kiszerelésben árulják ezért 133*0.6=~80mg (79.8mg). Tehát egy Red Bull koffeintartalma egy Red Bull shot koffeintartalmának felel meg!


Üdv!


cr23

2010. ápr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
Matek órán nem te voltál a menő mi?
2010. ápr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
550 forint? Basszus, hát ott van mellette a sajátmárkás cucc, pont ugyanolyan összetétellel egy százasért! Mellesleg két ilyen felesnek az árából veszel egy csomag matét, és olyan ütős főzetet kotyvasztasz belőle, ráadásul műanyagmenteset, hogy csak nézel.
2010. ápr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!