Húsvétra jön hozzánk testvérem és családja. Egy egytálétellel meg akarom őket kínálni. Brassóira gondoltam. De milyen köretet csináljak hozzá?
A brassói attól brassói, hogy sültkrumplival van összesütve.
Sehogy máshogy nem lesz belőle brassói.
Először is nevezd át az ételt, mivel a brassói többek között attól az, hogy össze van keverve a sült burgonyával. (és véletlenül se tarhonyával)
Kockázd fel a burgonyát, pocsold be egy kicsit olajjal, szórd meg sóval, meg mindenféle fűszerrel (bors, majoranna, zúzott fokhagyma, ezek illenek a brassóihoz), jól keverd át, öntsd bele egy tepsibe, és rakd a sütőbe , ha légkeveréses, akkor olyan 160 fokra 50 percre.
Nem lesz tökéletesen roppanós sült krumpli, de így is kiváló, ízletes köret lesz belőle.
Egytálêtelhez nem kell köret, brassói hoz sem.
Viszont a tejfölös lilahagyma-saláta jó hozzá
Egytálêtelhez nem kell köret, brassóihoz sem.
Viszont a tejfölös lilahagyma-saláta jó hozzá
Márpedig lábasban is tökéletes piros-ropogós sült krumplit lehet készíteni: egyszerre nem kell túl sok krumplit belerakni az olajba, akkor nem fog a kiengedett vízgőztől bepuhulni a krumpli.
Ezt előre megsütöd kockára vágva, és amikor a brassóihoz a hús elkészült, ezt a krumplit csak hozzákavarod... én olyankor szoktam még megbolondítani egy adag zúzott fokhagymával, de ez már ízlés dolga!!!
A legelső válaszadó voltam tegnap, és valaki töröltette a válaszomat nem tudom milyen megfontolásból, ami a következőből állt, hús, krumpli, tarhonya .
Én speciel a Brassóit mindig így készítem !!!
De egy kis utána járással a neten is utána lehet olvasni a dolognak :
- Unger Károly mesterszakács más véleményen van. Szerinte a brassói receptjét Csáky Sándor tette közzé „ A XX. Század szakácsművészete” című könyvében. Íme a recept: a bélszín lebernyegét (pacsni), vágjuk metéltre, nyílt tűzön kevés zsírral pirítsuk meg, dobunk bele egy fej finomra vágott vöröshagymát, petrezselyemzöldet, és szeletekre vágott gombát, pirítsuk egy kicsit, aztán hintsük meg egy kevés liszttel, eresszük fel vörösborral, befőtt paradicsommal (pürével), sózzuk, borsozzuk, és ha megpuhult, valamint kellőképpen besűrűsödött, adjuk fel tarhonyával.
- Dózsa György mesterszakács szerint az étel Brassóból származik, és nem más, mint egy sima fokhagymás marhatokány, sült burgonyával körítve. És persze ne hagyjuk ki az óbudaiakat, szerintük az étel a Weiss kocsmában született, ahol bizonyos Brassóy úr a születésnapjára majoránnás pecsenyét kért. A szakácsnő viszont sajnálta a sok húst, ezért apróra vágta, hogy soknak nézzen ki, és így keverte össze a tarhonyás garnírunggal. Hiába,”sváb ember nem pazarál”!
Egyébként ő a hagymás, szalonnás pirított húst csontlében párolta puhára, sózta, borsozta, majoránnázta, majd a végén összekeverte a külön főzött tarhonyával, és karikákra vágott hegyes
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!