Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha vasárnap lejár a parenyica...

Ha vasárnap lejár a parenyica sajt, kedden még megennétek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 20. 10:21
 1/10 igabcsy ***** válasza:
88%

Előtte keddden? persze, hogy megenném.

De ha nem penészedett meg, akkor utána kedden is. A szavatossági idővel mindig rászámolnak egy kicsit.


De nem is értelek... nekem a kedvenc sajtom, nem hogy a szav.idő lejártát, de már a másnapot sem éri meg a hűtőmben. :-)))

2010. márc. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
jaj, nyugodtan megeheted, nem lesz annak még semmi baja, ha megfelelően, hűtve vol tárolva. Jó étvágyat hozzá!
2010. márc. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Nekem is a kedvencem, és húgom sajtboltjában lejár egy adag vasárnap. Ők nem szeretik, én nem bírom az egészet megenni, egy másik "rajongó" rokonnal találkozom kedden, neki akarok adni belőle. :)
2010. márc. 20. 10:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ó, bárcsak én lennék az a rokon. :)
2010. márc. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A parenyica ráadásul füstölt hogyan romlana meg?
2010. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
10:38 vagyok. Lehetnék én is a fogadott rokonod? Akár szerdán is bevállalnám :=)!
2010. márc. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is pont parenyicát vettem, le volt értékelve, mert aznap járt le. Ez két nappal ezelőtt volt, és még mindig nagyon fini:)
2010. márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:))
2010. márc. 20. 12:51
 9/10 igabcsy ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Örökbe fogadnál? Esetleg a húgod???? Imádom a sajtokat.

A párom már viccesen mondta is, hogy: nekem egy sajtgyároshoz kellett volna feleségül mennem. :))

2010. márc. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a sajtnak nincs igazán szavatossági ideje. Még egy hónappal a lejárat után is ehető lehet. Persze ez függ a tárolástól is.


Én akkor eszek meg egy kaját, ha jónak érzem. Szín, szag, és állag alapján el tudod dönteni hogy jó-e még.


A határidőket egy nagyobb biztonsági ráhagyással írják rá. Ha az egyik darab pl 21 napig bírná, a másik 18-ig de van amelyik már 15-én rossz, akkor szerintem 12-ét írnak mindre.


Én ettem már olyan tojást a hűtőből, amelyik kb fél éve volt benne, és nem volt baja.

Tegnap ettünk 2007-ben lejárt májkrémkonzervet és semmi baja sem volt.


Vannak akik már másnap mindent kidobnak. Őket nem értem, biztos sok pénzük van pazarolni a kaját.


Ha a felvágottnak van egy kis szaga, akkor kidobom, és semmit sem eszek meg ami megromlott, vagy átlépett a határon.


Általában akik nem dobozos kajákat esznek és járnak a konyha környékén, tudják hogy az élelmiszereknek mi a normális, és mi a romlott szaga.

2010. márc. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!