Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A máj nem hús? .............

A máj nem hús? .............

Figyelt kérdés
Az egyik kérdésnél azt állítja valami félcédulás, hogy a máj nem hús. Én az élelmiszeriparin nem így tanultam. A tanáraim tévednek talán
2010. márc. 15. 13:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A máj az egy belsőség és nem hús. Legalábbis nálunk.
2010. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%
Azért irtam, hogy ha az a kérdés, hogy izom-, mert a legtöbben az izmot nevezik húsnak. (Figyelmesen olvastam a kérdésedet és megpróbáltam pontositani, hogy ki hogyna gondolhatja.)
2010. márc. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Én is tanultam élelmiszer-áruismeretet, és a hús definíciójában nem szerepelt a máj. A máj belsőség. A máj az máj. A hús meg az állatoknak emberi fogyasztásra alkalmas IZOMZATA. A máj sztem nem izom, mivel nem mozgásra használt szerv, hanem kiválasztó belső szerv. Egyébként mi annak idején is külön tanultuk, szóval én inkább a tanárnak hiszek. Egyébként, meg nézzétek meg Wikipédián, nem szerepel izmok között a máj, mert nem az. És pont ezért NEM hús.
2010. márc. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2010. márc. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
93%
A máj nem hús.
2010. márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
49%
A máj MÁJ. Má jó?
2010. márc. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!